Міністр юстиції порахував, на скільки та в яких областях має подешевшати тепло і гаряча вода

Опубліковано: 28.06.2019. Автор: .

Міністр юстиції порахував, на скільки та в яких областях подешевшає тепло і гаряча вода
Фото ілюстративне.

Кабінет Міністрів України своєю постановою окреслив граничні тарифи на вказані житлово-комунальні послуги. А це означає, що вже впродовж наступного опалювального сезону вони в теплопостачальних підприємств не мають бути вищі від затверджених меж.

Таким чином, в опалювальному сезоні 2019-2020 років тепло не може коштувати дорожче ніж 1400 гривень/Гкал або 35,21 грн/кв. м без лічильника.

Вартість гарячої води не має перевищувати 83,66 грн/куб. м за наявності рушникосушки і 75,74 грн/куб. м без неї.

За словами міністра юстиції Павла Петренко, після цього рішення тариф в загальному по Україні зменшиться майже на 14%. На приклад у Кіровоградській області тариф подешевшає на 34%, у Волинській – на 24%, в Рівненській – на 22%, Луганській – на 21%, Тернопільській та Чернігівській – майже на 20%, Донецькій – на 16%, Житомирській – на 14%, Херсонській, Київській областях та у столиці – 13%.

Попри те, що через місяць позачергові вибори до парламенту і тема високих розцінок на житлово-комунальні послуги благодатна для багатьох політиків, рішення обмежити вартість тепла і гарячої води підтримали не всі урядовці. На приклад, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко, а також міністр фінансів Оксана Маркарова вважають таке рішення необдуманим і таким, «що потягне за собою великі економічні та політичні ризики».

Натомість, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що ці проблеми, про які говорять його колеги-урядовці, мають вирішуватися на місцях.

Я хочу підкреслити, що зараз є колосальні фінансові ресурси на місцях. Але чомусь пішов тренд використовувати їх на піар: плиточку на тротуар покласти, туї посадити, фонтанчик зробити. Я, звичайно, це підтримую, але кому потрібен цей фонтан, якщо влітку немає гарячої або холодної води? Або коли «лізе» тролейбус, на якому їздили ще в фільмі «Королева бензоколонки» … Кому це треба? Для чого ми робили децентралізацію? Для того, щоб було дорого? – Заявив пан Гройсман.

Нагадаємо, Національний банк України з 25 жовтня 2019 року вводить у обіг нову банкноту найвищого номіналу – 1 000 гривень.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...