Яйця та соус «Тартар» із сальмонелою: стали відомі причини отруєння у рівненському пабі «Бочка»

Опубліковано: 29.06.2019. Автор: . Рівненська область

Яйця та соус «Тартар» із сальмонелою: стали відомі причини отруєння у рівненському пабі «Бочка»

Аби встановити, що саме спричинило спалах гострої кишкової інфекції серед відвідувачів закладу, працівники Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України провели епідеміологічне розслідування. Для цього бактеріологічно обстежили майже два десятки осіб, серед яких хворі відвідувачі і працівників закладу. Окрім того, перевірили умови в яких у пабі зберігаються продукти та готується їжа.

Під час епідеміологічного розслідування причин виникнення спалаху було бактеріологічно обстежено 19 осіб. З них – шість хворих, а решта – працівники закладу. На мікробіологічне дослідження відібрали 37 проб: 30 змивів з об’єктів довкілля на БГКП, на золотистий стафілокок, на патогенну, умовно – патогенну мікрофлору. А також одна проба питної води на мікробіологічні показники та шість зразків харчових продуктів (яйця сирі, крильця мариновані заморожені, крильця смажені курячі у фритюрі, соус «Тартар», картопля смажена у фритюрі).

Результати санітарно-мікробіологічних досліджень показали, що із 30 змивів з об’єктів довкілля у пабі «Бочка», у 22 – виділені бактерії групи кишкових паличок. З рук одного з кухарів виділений Staphylococus aureus. А у яйцях курячих та соусі «Тартар» виділено сальмонелу, йдеться в офіційному повідомленні.

У лабораторному центрі вважають, що причинами, які могли спричинити виникнення спалаху були недотримання в закладі поточності приготування страв, порушення процесу розморожування сировини, відсутність контролю температурного режиму в холодильному обладнанні, порушення товарного сусідства в холодильниках та недотримання вимог поводження з харчовими відходами.

Екстрені повідомлення про шість випадків (із них 1 дитина) гострих кишкових інфекцій у рівнян надійшли ще 18 – 21 червня. Усі хворі звертались за медичною допомогою в інфекційне відділення Центральної міської лікарні. Чотирьох відвідувачів закладу, із них одна дитина, медикам довелося госпіталізувати. У всіх діагностували сальмонельоз. Хворі пов’язують це саме зі споживанням страв 12 – 13 та 19 червня в пабі «Бочка».

Нагадаємо, на весіллі у Львові отруїлися майже півсотні людей. Перевірка виявила у ресторані масу порушень санітарних норм.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...