У Львові вшанували пам’ять професорів, розстріляних нацистами у 1941 році

Опубліковано: 03.07.2019. Автор: . Львівська область

У Львові вшанували пам’ять професорів, розстріляних нацистами у 1941 році

Сьогодні, 3 липня, у Львові вшанували пам’ять інтелігенції, яку розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах міста. Квіти до пам’ятника розстріляним ученим поклали представники міської влади Львова і Вроцлава, представники Республіки Польща на чолі з генеральним консулом у Львові Рафалом Вольські, керівники львівських і польських вишів, академічна спільнота, громадськість та духовенство. Опісля відбулася спільна поминальна молитва.

Пам’ятник відомим львівським вченим, розстріляним нацистами у 1941 році, відкритий 3 липня 2011 року. За результатами міжнародного конкурсу на кращий пам’ятник загиблим, тоді перемогу здобув спільний польсько-український проект скульптора Олександра Сьліви (Краків) та архітекторів Олега Трофименка й Дмитра Сорокевича (Львів). Це своєрідна арка, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь — «Не убий!» — суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність світу. Монумент розташований на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка».

30 червня 1941 року, через тиждень від початку радянсько-німецької війни, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1−2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е. Шонґарта  заарештувала і розстрілялау ніч на 4 липня 39 професорів львівських вищих навчальних закладів. Серед них жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі «Львівської політехніки» К. Бартель, К. Вайгель, А. Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С. Пілят, В. Круковський, В. Стозек та інші.

Нагадаємо, нещодавно минуло рівно три роки, коли на Донбасі був убитий ворожим снайпером Василь Сліпак – львівський оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на Донбасі із позивним «Міф».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...