Не прогулював, а замолював гріхи: на Хмельниччині водій судиться з керівництвом, бо його звільнили з роботи, тому що був у церкві

Опубліковано: 05.07.2019. Автор: . Хмельницька область

Не прогулював, а замолював гріхи: на Хмельниччині водій судиться з керівництвом, бо його звільнили з роботи, тому що був у церкві

У Полонський районний суд з позовом до колективного підприємства звернувся колишній водій, який просив скасувати наказ директора про його звільнення та поновити на роботі. Окрім того, вимагає стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу і моральну шкоду в сумі 100 тисяч гривень.

Як повідомили у прес-службі Хмельницького апеляційного суду, позивач пояснив, що його звільнили з підприємства, де він працював водієм, нібито за прогули. Його дійсно не було на роботі 13 квітня, але чоловік запевняє, що мав поважну причину – ходив до церкви на Службу Божу. Однак його роботодавець зовсім протилежної думки і вважає звільнення законним.

Уклавши із підприємством трудовий договір, він повинен був дотримуватись вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку. Зокрема, вчасно прибувати на роботу у дні, встановлені змінним графіком для працівників автогаража, а сповідування позивачем релігії та відвідування церкви не може увільняти його від виконання своїх трудових обов’язків та давати право на власний розсуд залишати роботу, – робить висновок суд.

На думку суду, водія звільнили обґрунтовано, адже його вчинок завдав підприємству майнової шкоди. Та й самого водія вже раніше притягували до дисциплінарної відповідальності – мав догани.

Стаття 35 Конституції України визначає, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Але ніхто не може бути увільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань, – кажуть у суді.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційній інстанції.

Нагадаємо, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області до рятувальників надійшло повідомлення, що семеро людей, серед них троє дітей, опинилися в пастці через несправність оглядового колеса.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи вірите ви у глобальну зміну клімату?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...