Супрун різко висловилася про декретну відпустку для жінок

Опубліковано: 05.07.2019. Автор: .

Супрун різко висловилася про декретну відпустку для жінок

Уляна Супрун вважає, що жінкам потрібно давати не тривалий декрет, а можливість поєднувати кар’єру і материнство. Про це чиновник написала на своїй Facebook-сторінці.

Уляна Супрун поділилася своїм ставленням на тему гендерної рівності. В. о. глави МОЗ вважає, що лідерство не має статі, а всі розмови про співвідношення чоловіків і жінок на керівних посадах – це лише статистика, яка не має відношення до рівності статей.

Гендерна рівність – це, коли жінки, так само, як чоловіки, природно заходять на різні посади, без обов’язкового квотування. До того ж, жіноче лідерство в Україні є синонімом серйозних викликів, і потрібно ще багато роботи, щоб воно стало фактором соціального та економічного розвитку.

Для того, щоб жінка мала можливість повноцінного особистісного та професійного розвитку, необхідно насамперед відійти від стереотипу, що жінка, яка повертається до роботи, якомога раніше після народження дитини – це погана мати.

Таких жінок часто засуджують за те, що вони замість цілодобового догляду за дитиною обирають кар’єру і саморозвиток. Так, ніби ці поняття повністю виключають одне одного. Совєцька система завжди подавала як пільгу «можливість піти у декрет». На 70 робочих днів до пологів та на 56 після. А також взяти відпустку «по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Хоча справедливо та більш ефективно було б створювати економічну та соціальну інфраструктуру для жінки, щоби вона продовжувала розвиток і самореалізацію гармонічно з материнством.

Це, наприклад, виплата грошей за послуги няні, облаштування дитячих кімнат з належним доглядом на підприємствах і в органах державної влади, соціальні послуги з психологічної підтримки матерям. Так це працює в багатьох цивілізованих країнах, – написала Супрун.

Також вона згадала про програму «Муніципальна няня», яка діє в Україні. Батьки отримують додаткові гроші — щомісячну компенсацію на послуги няні.  Однак чиновниця, чомусь не наголосила. Що ця програма діє, радше, на папері, адже компенсація, про яку йде мова, – лише 1,5 тисячі гривень, але її виплатять лише у тому випадку, якщо батьки дитини няню офіційно оформлять на роботу та сплачуватимуть за неї податки. Тож зиск із такої допомоги, як самі розумієте, примарний.

В. о. міністра охорони здоров’я резюмувала, що кожен з нас насамперед людина, характер і здібності якої залежать від зусиль над собою, пріоритетів, цінностей і цілей, які вона собі ставить, а зовсім не від статі.

Нагадаємо, свого часу виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун виступила за легалізацію марихуани.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...