Порошенко відреагував на ініціативу Зеленського про скасування параду до Дня Незалежності. Атовці теж не стали мовчати

Опубліковано: 10.07.2019. Автор: .

Порошенко відреагував на ініціативу Зеленського про скасування параду до Дня Незалежності. Атовці теж не стали мовчати

Володимир Зеленський заявив, що замість виділення грошей на проведення військового параду в Києві на День Незалежності України 300 млн грн спрямують на премії усім військовим. Думки в суспільстві традиційно розділилися на тих, хто підтримує цю ідею, і на тих, хто категорично проти.

Воєнний парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом. Про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно. Але Президент Зеленський як Верховний Головнокомандувач Збройних сил України має повне право приймати рішення – проводити парад чи ні. Це залежить від пріоритетів пана Зеленського. В мене пріоритетом було державотворення – крім мови, крім віри, крім децентралізації, в пріоритеті була армія. Я вважав, що абсолютно необхідно забезпечувати розбудову армії. Я навмисно всі дорогі задоволення скасував. В тому числі повітряний парад, де потрібна була велика кількість авіаційного пального. Форму, яку видавали на парад – видавали все одно, це передбачено в умовах забезпечення, – зазначив колишній президент Петро Порошенко.

Експрезидент нагадав, що грошові премії до Дня Незалежності отримували і учасники параду, і бійці в зоні проведення бойових дій.

За проведення параду висловився і нардеп Олег Ляшко:

Володимире Зеленський, економте на своєму офісі, а не на параді Незалежності! – заявив політик.

Тим часом на сайті Президента з’явилася електронна петиція. Її автор Дмитро Мотовілін просить главу держави таки провести військовий парад. Петицію підписали поки що 227 людей із необхідних 25 тисяч для розгляду прохання.

Не змовчали і учасники бойових дій. Колишній гранатометник 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Погребиський, який балотується до Верховної Ради за списком «ЄС», закликав ветеранів АТО організувати «свій» парад замість скасованого Президентом. Очолити його пропонують командувачу ДШВ генерал-лейтенанту Михайлу Забродському, який теж балотується до парламенту за списком партії Петра Порошенка.

Мені як учаснику військового параду 2016 року якось сумно стало. Для мене як військовослужбовця у 2016 році, коли я брав участь у параді – це було неймовірно. Тому що ще з початку тренувань ми об’єдналися з іншими підрозділами та бригадами Високомобільних десантних військ… Це був місяць поєднання всіх десантників країни, складний місяць тренувань, але ми настільки старалися, зціпивши зуби. Це було важливо для нас – адже на нас вся країна, наш народ дивиться, за який ми воюємо. Закликаю ветеранів та тих, хто приймав участь у параді в попередні роки, прийняти участь у своєму параді. Ми, як народ, як ветерани, маємо право зробити свій парад, якщо нам його скасували,  – написав у Facebook Погребиський.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...