Тебе це може вбити: в Чорнобилі знайшли річ, яка досі зашкалює радіацією

Опубліковано: 10.07.2019. Автор: . Київська область

Тебе це може вбити: в Чорнобилі знайшли річ, яка досі зашкалює радіацією

Мова йде про частину крана, яка використовувалась під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Знайшов її австралійський археолог Роб Максвелл. Вчений каже, що ця деталь досі небезпечна для життя людей, оскільки є джерелом сильного радіаційного випромінювання.

Вчений каже, що знайшов в лісі клешню крана, коли приїздив у зону відчуження. Тоді лічильник Гейгера зафіксував 39,8 мікрозіверта на годину біля крана. У той же час, нормальний радіаційний фон у звичайному місті близько 0,17 мікрозіверта на годину.

У цьому місці є ще багато об’єктів, тривалий контакт із якими може вас вбити, клешня – однозначно найбільш небезпечний із них, – заявив колегам з видання Daily Star Максвелл.

Окрім того, як каже вчений, доступ до об’єктів у зоні відчуження ніяк не обмежений. Тож це може бути небезпечно для туристів, кількість яких після виходу серіалу «Чорнобиль», суттєво зросла.

До слова, в період з січня по травень 2019 року потік туристів у зону відчуження ЧАЕС, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 37,33%.

Дещо раніше повідомлялося, що в Києві планують створити туристичний маршрут по локаціях зйомок серіалу «Чорнобиль», який вперше вийшов на американському телеканалі НВО і вже набув неабиякої популярності серед українських телеглядачів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar
Сергій
Сергій

Прилад компанії Flir впритул до клешні показав 200мкЗв

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...