Політолог з Рівного Сергій Постоловський порадив політикам читати праці Маркса

Опубліковано: 12.07.2019. Автор: .

Політолог з Рівного Сергій Постоловський порадив політикам читати праці Маркса
Сергій Постоловський.

Чоловік переконаний, що декомунізація в країні триватиме ще довго. На його думку, це явище на багато глобальніше, ніж просто зняти кілька табличок, перейменувати кілька вулиць та знести пам’ятники Леніну. За словами пана Постоловського, має відбутися зміна світогляду людей, адже у їхніх головах досі «гуртожиток». І виною цьому – політичний популізм та телевізори, з екранів яких десятками років людям розповідали про боротьбу з олігархами.

Багатих сьогодні не люблять навіть, якщо він чесно заробив ці гроші, – зазначив в інтерв’ю колегам з телеканалу TV Сергій Постоловський. – У більшості українців сьогодні склався ідеал-принцип – усі мають жити в гуртожитку і тоді буде добре. І це не провина людей, бо їм з екранів майже три десятки років політики забивали мізки про те, що будуть боротися з олігархами. Насправді ж, ніякої боротьби як не було, так і не має. І це не дивно, бо якщо проаналізувати, хто нам про це розповідав, то більшість – самі від олігархів залежні, а подекуди і самі є олігархами. Такий популізм – дуже небезпечна гра. Адже середній клас виїжджає за кордон. А в країні бідного населення стає все більше, а олігархи як були, так і залишаються. Відповідно росте невдоволення людей. Я би порадив нашим політкам почитати Маркса та класиків марксизму-ленінізму. Там все це описано. В тому числі і до чого призводить класова ненависть.

За словами політолога, олігархи і досі відіграють визначальну роль у вітчизняній політиці. Після виборів Президента Зеленського вони нікуди не ділися. Кожен продовжує підтримувати власні політичні сили, надавати їм ефірний час на власних медіа-ресурсах. Іншими словами – нічого не змінилося. Окрім того, що між цими олігархами іде зараз боротьба, бо кожен із них хоче мати більшу кількість своїх народних депутатів. А вже після виборів вони сідатимуть за стіл переговорів, будуть рахувати, думати, домовлятися і ділити. Тому, на думку пана Постоловського, гучні заяви політиків про боротьбу із олігархами більше подібні на більшовизм, який немає нічого спільного з економічними реаліями нашого життя.

Яким чином боротися? Не секрет, що саме олігархи володіють значною кількістю великих підприємств України, на яких працюють мільйони людей, – каже Сергій Постоловський. – То що зробити із цими підприємствами? Націоналізувати? Олігархів заарештувати та посадити? А хто забезпечить цих людей роботою? Це все утопія. Єдиним правильним рішенням було б посадити олігархів після виборів до парламенту за стіл переговорів. Новому Президенту показати їм перші п’ять-десть законопроектів і сказати, що від сьогодні буде так. Ці закони мають стосуватися розвалу монополій в окремих сферах, оподаткування підприємств і соціальної відповідальності олігархів. А також створення умов, за якими буде неможливо монополізувати бюджетні кошти. Хто погодиться з такими правилами гри – нехай залишаються і розвивають свій бізнес. Боротися ж проти тих, хто не погодиться на ці умови. А взагалі найдієвішим способом боротьби із олігархами є підняття економіки  і середнього та малого бізнесу.

А ще, на думку пана Постоловського, час нині працює проти Президента Зеленського та його політичної сили «Слуга народу». Нині, за його оцінками, рейтинг партії по Україні складає 35-38%, однак до осені ситуація може докорінно змінитися. А все тому, що люди надали Президенту великий квотум довіри і чекають від нього реальних, а головне, швидких та дієвих кроків.

Оберуть новий склад ВРУ. Далі приблизно місяць на формування комітетів і початок роботи. Буде це орієнтовно в кінці серпня. Тому у нової влади є вересень-жовтень, аби прийняти ключові законопроекти. Але мало їх прийняти – завдання влади ще й реалізувати їх. У цій ситуації яскравим прикладом є Петро Порошенко, який теж спочатку отримав солідну народну підтримку. Чим це все закінчилося, всім відомо. І щоб він зараз не казав, за його керівництва жити українцям стало значно гірше. Тому і обрали Зеленського. А якби Порошенко принаймні з 2017 року почав займатися економікою країни, соціальною політикою і своїх дружків трохи притримав, то мав би значно більші шанси на перемогу в президентських виборах, – підсумував політолог.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...