У пошуках кращої долі: Україна – одна з лідерів країн, чиї лікарі виїжджають у Чехію

Опубліковано: 15.07.2019. Автор: .

У пошуках кращої долі: Україна – одна з лідерів країн, чиї лікарі виїжджають у Чехію

Поки високопосадовці на чолі із в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун намагається реанімувати вітчизняну медицину, прикриваючись всілякими реформами, в Україні скоро нікому буде лікувати пацієнтів. Сьогодні наша країна – одна із лідерів постачальників медиків у Чехію.

За даними Лікарської палати Чехії, на даний час в країні працює понад 3200 лікарів, які отримали диплом за кордоном, в основному у Словаччині, Україні та Росії. Далі йдуть  – Польща і Білорусь. На думку члена Лікарської палати Міхала Сойки, приплив лікарів звідти викликаний гіршим станом медицини в цих країнах. Про це йдеться у повідомленні колег «Радіо Прага».

Ми виграли від того, що ці фахівці вивчать чеську мову і залишаться тут. Головне, щоб ми не стали перевалочною станцією, через яку вони поїдуть до Німеччини або Австрії, – каже Міхал Сойка.

У зв’язку з цим наголошується, що при проходженні апробації лікарі-іноземці повинні, крім іншого, підтвердити своє знання чеської мови.

Дивуватися тут нічому, кажуть українські експерти. Адже якщо в Україні молодий лікар може розраховувати лише на мінімальну зарплату у 4-5 тисяч гривень, то в Чехії, наприклад, оплата лікарю-початківцю стартує від 900 євро на місяць. А робота педіатром у Празі дозволить заробляти навіть до 3 тисяч євро. За чеським законодавством, іноземець у цій країні, який офіційно працевлаштований, не може мати зарплати, нижчої ніж працівник-чех.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...