Більшість – жінки і діти: біля Житомира виявили останки 29 людей, закатованих чекістами

Опубліковано: 23.07.2019. Автор: . Житомирська область

Більшість – жінки і діти: біля Житомира виявили останки 29 людей, закатованих чекістами

На території села Шумськ Житомирської області пошуковці наткнулися на страшну знахідку – виявили останки 29 людей, закатованих чекістами в період становлення радянської влади.

З 19 по 21 липня історико-патріотичне об’єднання  «Пошук» проводило пошукові роботи на місці масового вбивства цивільних людей в період становлення радянської влади, приблизно у 1919-1921 роках.  Загалом було ексгумовано залишки 29 людей. Більша частина з них – це малі діти та жінки. Загальна кількість знайдених залишків людей за весь час становить — 173 людини. Роботи в даному місці будуть і надалі продовжені, оскільки це не кінцева цифра, – йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці ІПО «Пошук».

До речі, як повідомив нашому колезі із УНІАН кандидат історичних наук Геннадій Махорін, масові вбивства людей проводилися чекістами тут у період колективізації та голоду.

Людей, швидше за все, брали у заручники, щоб селяни віддавали зерно, а не ховали його, – вважає Махорін.

Він також додав, що у 1952 році село Шумськ знищили заради будівництва танкового полігону.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...