Тепловики просять рівнян не вестися на обіцянки політиків

Опубліковано: 25.07.2019. Автор: . Рівненська область

Тепловики просять рівнян не вестися на обіцянки політиків
Фото ілюстративне.

Захмарні ціни на газ та популізм політиків поставили під загрозу початок нового опалювального сезону майже по всіх областях. Борги населення України тільки за тепло та гарячу воду вже перевалили за 20 мільярдів гривень і продовжують зростати. За таких умов органи виконавчої служби завалені рішеннями судів про стягнення боргів. Тож процес їх виконання відбувається дуже і дуже в’яло, що ще ближче підштовхує до межі банкрутства теплопостачальні підприємства, які в розпал підготовки до нового опалювального сезону фактично залишилися сам на сам із багатомільйонними боргами.

Ще одну бомбу уповільненої дії під усю вітчизняну систему житлово-комунального господарства заклав Шостий апеляційний адміністративний суд Києва. Він залишив в силі ухвалу Окружного адміністративного суду за позовом народного депутата України Юлії Тимошенко до Кабінету Міністрів і «Нафтогазу».

Суд встановив, що постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року, якою визначався порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго, приймалася з порушенням процедури. Тож визнав її необґрунтованою, а відтак тарифи на газ, які діяли останні два з половиною роки, незаконними.

Але, як відомо, досить часто благими намірами вистелена дорога до пекла. Подібне вийшло і цього разу. Адже тепер теплопостачальні підприємства мають право вимагати перерахунок цін за куплений впродовж останніх двох із половиною років ними газ. Відповідно, на теж саме можуть претендувати і споживачі послуг – газу та тепла.

А поки одні та інші бавитимуться із калькуляторами, чекаючи на можливе повернення грошей, під загрозою може опинитися початок опалювального сезону. Бо усе взаємопов’язано – без проплат від населення теплопостачальні підприємства не зможуть підготувати мережі та закупити газ.

У Рівному ситуація із боргами населення за спожите тепло мало чим відрізняється з-поміж решти обласних центрів. Станом на початок літа містяни заборгували «Рівнетеплоенерго» понад 130 мільйонів гривень. В юридичному відділі підприємства кажуть, що станом на 1 липня лише від початку року підприємство передало до Державної виконавчої служби 58 рішень суду на загальну суму більше мільйона гривень. Проте виконання цих судових рішень відбувається ну дуже вже повільно.

Наразі стягнення відбулися лише за вісьмома виконавчими провадженнями на суму 21 тисяча 300 гривень, – прокоментувала начальник юридичного відділу ТОВ «Рівнетеплоенерго» Ольга Кушнір.

У цілому ж, за інформацією з автоматизованої системи виконавчих проваджень, у рівненському відділі державної виконавчої служби на даний час перебуває 247 проваджень на загальну суму понад 7,5 мільйонів гривень. Це ті гроші, які мали би бути стягнуті за рішеннями судів з боржників на користь ТОВ «Рівнетеплоенерго». Теплопостачальне підприємство неодноразово зверталося до органів виконавчої служби із проханням активізувати роботу по стягненню боргів, натомість отримували банальні відписки.

Звернули увагу на проблему лише тоді, коли лист керівництва «Рівнетеплоенерго» з Мінюсту перенаправили в Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області. І тут з’ясувалося, що по частині судових рішень виконавчі провадження були розпочаті ще в 2011-13 роках і досі не завершені. Як так вийшло і чому державними виконавцями не були дотримані строки, передбачені на виконання судових рішень, тепер з’ясовуватимуть спеціалісти теруправління спільно із працівниками відділу ДВС. Відповідна перевірка має бути проведена до початку серпня. Чим вона завершиться, буде видно вже згодом.

А тим часом на офіційній сторінці ТОВ «Рівнетеплоенерго» у Facebook з’явився допис, у якому підприємство висловлює сподівання, що обіцяні Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області «дієві та вичерпні заходи» по стягненню боргів справді будуть вжиті, а не лише задекларовані.

До слова, окрім обмеження права виїзду за кордон та опису рухомого майна боржників, цього року на законодавчому рівні було закріплено право через суд вилучати та реалізовувати житло, якщо сума боргу за комуналку перевищує 20 мінімальних зарплат (в середньому 83 тисячі гривень). І хоч законодавці передбачили ряд юридичних обмежень, все ж не виключено, що органи державної виконавчої служби вже скоро почнуть його застосовувати. Адже борги за комуналку продовжують зростати і врешті-решт їх доведеться за рахунок чогось погашати. Інакше – і без того недосконала система теплопостачання просто розвалиться. Які це може мати наслідки, ми вже мали змогу побачити кілька років тому на прикладах міст Алчевськ і Сміла.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...