Львів вшановує 154-ту річницю від дня народження Митрополита Андрея

Опубліковано: 29.07.2019. Автор: . Львівська область

Львів вшановує 154 ту річницю від дня народження Митрополита Андрея

Сьогодні, 29 липня,  154-та річниця від дня народження Митрополита Андрея. З цієї нагоди на фасаді Ратуші розмістили тематичний банер, а також директорка департаменту розвитку Наталія Бунда поклала квіти до крипти Митрополита Андрея в соборі св. Юра.

Окрім того, в соборі святого Юра триває свято української молоді «Андрей Шептицький — це Україна: будівничий, князь, лідер». Подію присвячено 154-й річниці з дня народження Митрополита. Учасниками свята є молодь зі всієї України: Донеччини, Дніпропетровщини, Луганщини, Житомирщини, Рівненщини, Волині, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Львівщини, а також Іспанії, Італії, Польщі.

Львів вшановує 154 ту річницю від дня народження Митрополита Андрея

Ознайомитися з детальною програмою святкувань можна ТУТ.

Митрополит Андрей Шептицький (мирське ім’я Роман Марія Александер Шептицький) народився 29 липня 1865 року у селі Прилбичі. Український релігійний діяч, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви. Від 17 січня 1901-го до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких, доктор права.

За час свого служіння значно розбудував Греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.

Зазнавав утисків більшовиків. Зокрема у 1939 році НКВСники розстріляли його брата Лева і всю його сім’ю в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.  Його наступником став Йосиф Сліпий.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...