Аби не руйнувати дорогу: одну з котелень Рівного вирішили не переводити на біопаливо

Опубліковано: 06.08.2019. Автор: . Рівненська область

Аби не руйнувати дорогу: одну з котелень Рівного вирішили не переводити на біопаливо
Фото ілюстративне.

Досі котельня на вулиці Березовського, 20, була включена в інвестиційний план ТОВ «Рівнетеплоенерго». Спеціалісти підприємства планували доповнити її газове обладнання новими твердопаливними котлами, що допомогло б частково здешевити послуги теплопостачання для мешканців цього району. Втім після ретельного логістичного аналізу від ідеї вирішили відмовитися.

Інвестори та фахівці ТОВ «Рівнетеплоенерго» прийняли рішення виключити з інвестиційного плану підприємства модернізацію котельні на Березовського, 20. Раніше планувалося доповнити наявне газове обладнання цієї котельні твердопаливними котлами нового покоління. Однак після ретельного вивчення особливостей розташування котельні з’ясувалося, що пропускна спроможність під’їзних шляхів до споруди недостатня для систематичного руху вантажівок з тріскою. Тому, щоб уникнути пошкодження дорожнього покриття та створення незручностей мешканцям прилеглих будинків, ухвалене зважене рішення про зміну планів, – повідомили у прес-службі теплопостачального підприємства.

Попри це, як стверджують у групі компаній «Укртепло», яка минулого року викупила корпоративні права «Рівнетеплоенерго», підприємство не відмовилося від ідеї перевести частину котелень міста на біомасу. У планах інвесторів перевести 30-40% рівненських котлів на біомасу (у нашому випадку – на щепу). Це, каже засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн, дасть колосальний економічний ефект. Зокрема, обласний центр стане енергонезалежним. Тож навіть влітку припиняти подачу гарячої води не доведеться. А головне – вартість тепла для населення не залежатиме від ціни на газ. Як приклад бізнесмен наводить бюджетні установи міста, які починаючи з минулого опалювального сезону, почали обігріватися котлами, що працюють на твердому паливі. Тепло з відновлюваних джерел для них тепер коштує в середньому на 10-20% дешевше, ніж тепло з газу.

Нагадаємо, у місті Славутич Київської області вже майже два роки працює чи не найбільша в Україні котельня, яка саме завдяки альтернативному паливу забезпечує майже половину потреб міста в тепловій енергії – не лише обігріває та постачає гарячу воду, а ще й суттєво економить гроші. Тож місцеві мешканці особливо не переймаються постійним зростанням ціни на газ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...