Перший візит Зеленського до патріарха Варфоломія і перші непорозуміння. Що пішло не так?

Опубліковано: 08.08.2019. Автор: .

Перший візит Зеленського до патріарха Варфоломія і перші непорозуміння. Що пішло не так?

Президент Володимир Зеленський під час свого першого офіційного візиту до Туреччини зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм. Тим, який цього року надав Україні Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України. І попри те, що ініціатором зустрічі був сам пан Зеленський, виконати програму візиту в повному обсязі не вдалося. Сторони так і не змогли підписати спільну заяву, як планувалося напередодні.

Перший візит Зеленського до патріарха Варфоломія і перші непорозуміння. Що пішло не так?Спілкування між Володимиром Зеленським та Варфоломієм відбувалося у вузькому колі і у розширеному форматі за участі делегацій, без журналістів, у резиденції патріарха. Також президент та патріарх мали святковий обід, який тривав понад годину. Після чого пан Зеленський відвідав Георгіївський кафедральний собор, в якому предстоятель ПЦУ Епіфаній отримував Томос про автокефалію. Після зустрічі Варфоломій з посмішкою та традиційним прощанням з поцілунками провів Зеленського з патріархії аж до автомобіля. І пори те, що політологи вже встигли оцінити такий крок Президента як гарний знак і намагання налагодити добрі стосунки з Константинополем, не обійшлося і без непорозумінь.

Перший візит Зеленського до патріарха Варфоломія і перші непорозуміння. Що пішло не так?Зокрема, між представниками Константинополя та Офісом Президента Зеленського, які готували спільну заяву. Це журналістам видання ВВС News Україна підтвердили джерела в Києві та Стамбулі. Проте в останній момент сторони не порозумілися і, як стверджують джерела, у команді Зеленського відмовились підписувати документ, який готували на Фанарі у співпраці з МЗС України.

Відомо, що заява була без будь-яких політичних провокаційних формулювань і мала стосуватися переважно екологічної тематики. Це й не дивно, адже Варфоломій добре відомий своєю діяльністю у цій сфері. Його навіть часто неформально називають «Зеленим патріархом». Що саме не сподобалося команді Зеленського, не відомо. Не дали чітку відповідь на це запитання і в Офісі Президента України. Сам же Зеленський після зустрічі із Варфоломієм із журналістами спілкуватися не став.

Згодом Офіс Президента України оприлюднив короткий реліз. Згідно з ним, Варфоломій підтримав суверенітет України, а Зеленський подякував йому за це.

Влада не повинна втручатися у церковні справи, я захищатиму незалежність Церкви, – процитувала Президента прес-служба Зеленського.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...