Вчені створили чорнобильську горілку і хочуть допомагати українцям

Опубліковано: 09.08.2019. Автор: .

Вчені створили чорнобильську горілку і хочуть допомагати українцям

Її виготовили з зерна і води з Чорнобильської зони. Вчені твердять, що це перший споживчий продукт із зони відчуження.

Проєкт почався з вирощування зернових на місцевій фермі. Окрім професора Сміта з Портсмутського університету, до ідеї доєдналися й інші дослідники, які впродовж багатьох років працювали в зоні ЧАЕС, вивчаючи, як вона відновлюється після катастрофи 1986 року.

Вони сподіваються продавати горілку, а отримані кошти направити на допомогу жителям України, які досі відчувають на собі наслідки аварії, пишуть журналісти ВВС.

Науковці переконують, що напій не радіоактивний. Вони взяли зерно, яке було трохи забруднене, і воду з Чорнобильської зони, а потім дистилювали її. Фахівці із Саутгемптонського університету, в яких є лабораторія, перевірили, чи є у горілці якісь ознаки радіоактивності, і нічого не знайшли.

Генадій Лаптєв, український дослідник з Гідрометеорологічного інституту в Києві, також брав участь у проєкті зі створення горілки Atomic. Він переконаний, що місцеву землю можна використовувати продуктивно.

Ми не повинні просто покинути ці території. Ми можемо використовувати цю землю різноманітними способами і виготовляти щось, що буде повністю очищене від радіації, – сказав пан Лаптєв.

Професор Сміт сподівається, що виготовлену горілку вдасться продати, а кошти направити на допомогу громадам, що проживають навколо зони відчуження.

Наразі виготовлена лише одна пляшка горілки Atomik, але, за словами професора Сміта, до кінця року їх, за планами, буде вже 500. Продавати їх планують туристам, які останнім часом відвідують зону відчуження все частіше.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...