Готуйте бажання: цієї ночі українці зможуть побачити пік зорепаду Персеїди

Опубліковано: 12.08.2019. Автор: .

Готуйте бажання: цієї ночі українці зможуть побачити пік зорепаду Персеїди
Фото ілюстративне.

Метеоритний потік Персеїди – одне з найкрасивіших і найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля. Пік зорепаду цьогоріч припадає на ніч з 12 на 13 серпня. Астрономи кажуть, в цей час кількість метеоритів, що згорають в атмосфері Землі складає в середньому від 80 до 120 на годину.

Персеїди – динамічний, стабільний та чисельний метеоритний потік, що досягає свого максимуму кожного року у серпні. Розпочинається він, зазвичай, 17 липня і закінчується 24 серпня. Для спостереження Персеїд не потрібні астрономічні прилади. Варто лише обрати найменш штучно освітлене місце з якнайбільшим оглядом неба і виділити кілька годин на спостереження.

Цьогоріч за ідеальних погодних умов у зоряному небі можна побачити 80 метеоритів за годину.

За прогнозами Міжнародної метеорної організації, фактичний пік метеорного дощу Персеїди цього року очікується у ніч з 12 на 13 серпня. Ночі напередодні та опісля піку також будуть багаті на метеори. Але майже повний місяць затьмарить не надто яскраві метеори. Тому найкращим часом спостереження будуть вранішні години 11, 12 та 13 серпня. Врахуйте це, якщо у ніч піку активності передбачатиметься погана погода або щось інше може завадити вашим спостереженням, – зазначають у повідомленні Streetastronomy.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...