Очевидно, давно били: Нестор Шуфрич заявив, що принципово буде розмовляти російською

Опубліковано: 14.08.2019. Автор: .

Очевидно, давно били: Нестор Шуфрич заявив, що принципово буде розмовляти російською

Народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» мають намір виступати у Верховній Раді тією мовою, якою їм зручно. В даному випадку вони мають на увазі мову країни-агресора. Про це заявив на брифінгу новообраний народний депутат Нестор Шуфрич, відповідаючи на запитання колеги з УНІАН, чому він порушує регламент ВР, спілкуючись з журналістами російською мовою.

Російська мова не є іноземною в нашій країні. Це мова, яка виписана в 10 статті Конституції. Верховною Радою гарантується право використовувати будь-яку мову, якщо про це заздалегідь повідомлений секретаріат для забезпечення перекладу. Народний депутат має право говорити тією мовою, якою зручно. А питання доведення цієї інформації іншим депутатам державною мовою повинне бути забезпечене технічними службами секретаріату Верховної Ради, – сказав Шуфрич російською мовою.

За його словами, говорити російською – це принципова позиція як його самого, так і депутатів від «ОПЗЖ».

Після цього Шуфрич сказав щось угорською мовою і додав, що в парламенті його майбутня фракція виступатиме тою мовою, якою захоче.

Зазначимо, що сьогодні на засіданні Підготовчої депутатської групи новообраний народний депутат від «ОПЗЖ» Вадим Рабінович взяв слово і почав говорити російською мовою. На це відреагувала новообраний народний депутат від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко.

Я хочу нагадати шановному колезі пану Рабіновичу, що у нас вступив в дію закон про мову, і ми просимо Вас виступати українською мовою під час роботи нашої погоджувальної групи, – сказала вона.

На це Рабінович російською заявив:

Я хочу відповісти представнику «Блоку Порошенка»: в законах цього не сказано.

Натомість голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков висловив сподівання, що «переконає російськомовних депутатів виступати лише українською».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...