Щоб не їздити в Київ чи Одесу: рівненські медики отримали унікальне обладнання для лікування аритмії

Опубліковано: 14.08.2019. Автор: . Рівненська область

Щоб не їздити в Київ чи Одесу: рівненські медики отримали унікальне обладнання для лікування аритмії

Сьогодні рівненські медики отримали унікальне для області обладнання  – електрофізіологічну лабораторію для проведення абляції WorkMate «Claris» (США). Ця система допоможе оперувати пацієнтів із аритмією. Придбали її завдяки Проекту Світового банку, який реалізовують на Рівненщині.  Про це керівник групи консультаційної підтримки Проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок написав у Facebook.

Складна назва, але за допомогою цієї системи проводять операції по лікуванню аритмії. Інженери з Чехії вже розпочали її інсталяцію, а на завтра уже заплановано перші  три операції по лікуванню аритмій! Лікарі Рівненського серцево-судинного центру будуть переймати досвід столичних хірургів і готуватися до самостійної роботи, адже раніше на Рівненщині таких операцій не проводили, – написав пан Рибачок.

За словами Сергія Рибачка, зазвичай, процес навчання медиків роботі на цьому обладнанні триває до року.

Заздалегідь ми обрали трьох пацієнтів, яким конче необхідна така операція. Їх оперуватимуть столичні хірурги, які вже працювали на такому обладнанні, а наші медики будуть дивитися, – розповідає пан Рибачок «Західному аргументу». – Такий процес навчання спеціалістів досить тривалий. Як показує практика, – до року. Але якщо раніше пацієнтам із аритмією доводилося їздити на операції до Києва чи Одеси, тепер вони зможуть лікуватися вдома, у Рівному.

Коштує така лабораторія близько 150 тисяч доларів США. Окрім того, для рівненських пацієнтів закупили перелік електродів, необхідних для операцій.

Це розхідний матеріал, його потрібно купувати окремо для кожного пацієнта, – каже Сергій Рибачок. – Тож перші кілька десятків операцій ми зможемо провести безкоштовно. Коштують ці електроди досить дорого, в середньому один – 1 тисячу доларів, а для одно пацієнта, залежно від складності операції, може знадобитися і кілька. Але, зазвичай, їх купують за кошти, виділені МОЗ. Тож якщо вдасться домовитися із Міністерством, то операції і надалі для рівнян будуть безкоштовними.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...