Поки для українських підприємств піднімають ціни на електроенергію, уряд вирішив віддати один з блоків Хмельницької АЕС полякам

Опубліковано: 15.08.2019. Автор: .

Поки для українських підприємств піднімають ціни на електроенергію, уряд вирішив віддати один з блоків Хмельницької АЕС полякам
Андрій Герус.

Про дивний наказ Міністерства енергетики України повідомив представник Президента у Кабінеті Міністрів України Андрій Герус. За словами чиновника, профільне міністерство все це завуалювало в поняття «євроінтеграції». Іншими словами, під приводом реалізації проекту «Енергетичний міст», який має на меті інтегрувати енергосистеми України та ЄС, вирішили вивести один з енергоблоків Хмельницької АЕС з вітчизняної енергосистеми. Таким чином,  щоб він працював виключно на експорт.

Це ніяка не євроінтеграція, це робота лінії лише в одну сторону — у Польщу. На сьогодні у нас вже стрімко виросла ціна, сьогодні вже виникають дефіцити електроенергії — на ринку на добу наперед такі дефіцити складають 5%-30%, на внутрішньодобовому ринку взагалі немає пропозиції е/е. Україна все більше стає імпортувати е/е із Словаччини та Білорусі, — повідомив Герус.

На думку чиновника, такий крок неминуче призведе до чергового стрибка цін на електроенергію для українських споживачів.

Варто зазначити, що питання «передачі» енергоблоку Хмельницької АЕС пан Герус піднімав напередодні під час засідання уряду. Натомість,  у відповідь на заяву представника  Президента у Кабміні міністр енергетики Ігор Насалик відповів, що ніякої передачі енергоблоку Польщі не відбувається і ніякого наказу він не підписував, оскільки був у відпустці.

Підсумовуючи, цього «Енергетичного мосту» не буде. Якщо якийсь бізнес хоче давати е/е у Європу, то не варто паразитувати на державних об’єктах. Варто спочатку збудувати новий об’єкт генерації, а потім з нього експортувати електроенергію — саме у такій послідовності, — додав Герус.

Нагадаємо, в «Укренерго» заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...