«Просто не могли повірити»: у США розсекретили документи по Чорнобилю

Опубліковано: 18.08.2019. Автор: .

«Просто не могли повірити»: у США розсекретили документи по Чорнобилю

У США, виходячи із масштабів руйнування, не повірили, що в результаті аварії на електростанції в Чорнобилі загинули тільки дві людини, як у цьому переконувало тодішнє радянське керівництво. Про це йдеться у секретних матеріалах звіту, опублікованого американською неурядовою організацією «Національний архів безпеки», які тепер стали відомими, повідомляють колеги із видання Politeka.

Звичайна денна зміна на радянському реакторі налічує близько ста осіб. У нічну зміну чергують 25 – 35 осіб. Оскільки 3-й і 4-й енергоблоки розташовані близько один до одного, кількість людей навколо реактора вдень могла налічувати до 200, а вночі – до 70 осіб, – йдеться в документі.

Також в звіті американці припускають: більшість персоналу повинні були відразу евакуювати, а ось для зменшення наслідків катастрофи певні групи все одно б залишили біля реактора. Насправді – ніякої евакуації після вибуху не сталося.

Крім того, масштаби руйнування змусили американську розвідку припустити, що всі, хто були поблизу реактора, загинули.

Нам здається, що всі, хто перебували поблизу енергоблоку до вибуху, або померли, або отримали летальні дози радіаційного опромінення, – йдеться в звіті.

«Просто не могли повірити»: у США розсекретили документи по Чорнобилю

Через власне помилкове припущення, що пожежники знаходилися поблизу ЧАЕС ще до вибуху, американці зазначають: «СРСР не зміг евакуювати пожежних з летальної зони радіаційного опромінення. Це також вказує на жертви».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...