Вчені зловили в Атлантиці акулу-сучасницю Вільяма Шекспіра

Опубліковано: 19.08.2019. Автор: .

Вчені зловили в Атлантиці акулу сучасницю Вільяма Шекспіра

Данські вчені спіймали в Північній Атлантиці акулу, яка народилася, за деякими оцінками, в 1505 році. Такий фантастичний показник робить цю рибу найстарішою хребетною твариною, яку спостерігали на всій планеті, пише BGR.

Спіймана тварина належить до виду гренландских акул, які примітні своїм довголіттям. Акула, яка є самкою, досягає в довжину 18 футів, тобто 5,5 метрів. З огляду на те, що гренландські акули ростуть приблизно на сантиметр за рік, спіймана тварина виглядає справжнім гігантом, пишуть колеги із НВ.

На думку деяких дослідників, статевої зрілості ці риби досягають приблизно до ста років. Для того, щоб визначити вік риби, довелося вдатися до методу радіовуглецевого датування. Результати дослідження показали, що рибі – 392 роки, але потенційна похибка означає, що справжній вік тварини десь між 272 і 512 роками.

Вчені приписують довголіття цього виду акул дуже млявому обміну речовин, а також низькій температурі навколишнього середовища. Зазначається, що нещодавні дослідження показали, що холодні середовища можуть допомогти уповільнити старіння, і ці багатовікові акули, безумовно, є цьому підтвердженням.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...