«300 депутатів замість 450 і голосування за відбитком пальця»: у Зеленського анонсували перші законодавчі ініціативи

Опубліковано: 26.08.2019. Автор: .

300 депутатів замість 450 і голосування за відбитком пальця: у Зеленського анонсували перші законодавчі ініціативи
Руслан Стефанчук.

Скорочення кількості народних обранців, зняття з депутатів недоторканості та боротьба із таким ганебним явищем як «кнопкодавство» – це головні законодавчі ініціативи, над якими працювали у Зе-команді цими вихідними. Щоправда, як зазначив представник Президента України у Верховній раді Руслан Стефанчук, якому пророкують посаду віце-спікера парламенту, частина із цих новацій ще потребують оцінки Конституційного суду України.

Ми впродовж цих вихідних активно займалися напрацюванням законопроектів. З приводу цього законопроекту про зменшення кількості народних обранців, я вам анонсував, що будемо вносити багато змін до Конституції, які будуть відповідати програмі нашої партії. Ми обіцяли скоротити кількість народних обранців, зняти з них депутатську недоторканість, і ми це виконаємо, – зазначив пан Стефанчук у коментарі колегам з РБК-Україна.

Тим часом, як каже Руслан Стефанчук, законопроект про зняття депутатської недоторканості буде направлений до Конституційного суду України. Це, за словами представника Президента у ВРУ, необхідно для того, щоб провести його через засідання законодавчого органу країни в кінцевій редакції. Він переконаний, що в Раді для його прийняття буде достатня кількість голосів народних депутатів. І додав, що сподівається на підтримку не лише з партії «Голос» та Блоку Юлії Тимошенко, а й навіть на депутатів з партії ЄС Петра Порошенка.

Також за словами майбутнього народного депутата, в період зимових канікул парламент перейде на нову систему голосування «Рада-4». Вона відрізнятиметься від попередньої тим, що народні обранці зможуть голосувати не картками, як це відбувається досі, а за відбитком пальця. Пан Стефанчук зазначив, що вже з цього приводу ведуться перемовини з Інститутом прикладної математики, який відповідає за ці речі, а також із юридичними службами, які мають підготувати відповідні зміни до регламенту ВРУ.

Гадаю, що на все це потрібно щонайменше півроку. Це питання зараз не залежить від нас, оскільки воно є технічним. Треба все розробити, сертифікувати, завезти в ВРУ і запустити. Дуже сподіваюся, але заздалегідь не обіцяю, що за період зимових канікул ми зможемо перейти на зовсім нову систему голосування, – підсумував Руслан Стефанчук.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...