Силовики та нардепи посварились через «кнопку»: початок роботи нового складу ВРУ під загрозою зриву

Опубліковано: 27.08.2019. Автор: .

Силовики та нардепи посварились через «кнопку»: початок роботи нового складу ВРУ під загрозою зриву

Ще перед парламентськими виборами, у середині липня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляв, що задля боротьби із «кнопкодавством» у парламенті депутати голосуватимуть за допомогою сенсорної кнопки. Мовляв, для цього потрібно лише дещо переобладнати систему «Рада». Проте тепер виявилося, що перше засідання новообраної Верховної Ради, яке має відбутися 29 серпня, опинилося під загрозою зриву. Причина – на систему голосування «Рада-3», до якої програмно приєднана ця сенсорна кнопка, ще минулого року закінчився термін гарантії.

Перший заступник керівника Апарату Верховної Ради Володимир Слишинський заявив, що перша сесія може бути заблокована через те, що голосування буде проходити на несертифікованому обладнанні без юридичних підстав. Саме через це він подав в ДБР заяву, відповідно до якої відкрили кримінальне провадження.

Сьогодні ж, 27 серпня, спікер Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій заявив, що СБУ і ДБР заблокували тестування сенсорної кнопки нової системи голосування, яке мали проводити 23 серпня. За його словами,  силовики заблокували роботу комп’ютерного центру.

За 10 хвилин до того, як мало початися загальне тестування, в приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, працівників СБУ та Державного бюро розслідувань. Під приводом слідчих дій вони зайшли в комп’ютерний центр і заблокували його роботу. Також вони дали вказівки силовим підрозділам не пускати нікого з представників Апарату до зали, – сказав Парубій.

Тим часом Володимир Слишинський пояснив, що ще в 2013 році під час тестування кнопки з’ясували, що вона «не гарантує безперебійну роботу і персональне голосування».

Необхідно вводити повністю нову систему. «Рада-4» – це теж система із сенсорною кнопкою, а не біометрією. Крім того, вона не дозволяє працювати з документами, – зазначив Слишинський.

Працівник апарату також додав, що вночі було видано розпорядження про проведення щодо нього службового розслідування і відсторонення від посади на два місяці.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...