«Стоматолога» у рівненському парку імені Шевченка хочуть перенести

Опубліковано: 02.09.2019. Автор: . Рівненська область

«Стоматолога» у рівненському парку імені Шевченка хочуть перенести

На засіданні фахової робочої групи, створеної з залученням авторитетних архітекторів Рівного, сьогодні, 2 вересня, вирішили, що робити із монументом «Юрію Збмієборцю» (у народі більш відомий як «Стоматолог»), який є центральним елементом архітектурного комплексу Таємничих підземель Рівного у парку імені Шевченка.

На засіданні вирішили, що він таким і залишиться, проте його перенесуть на кілька метрів.

Як і планувалося, фігуру перенесуть на п’ять метрів праворуч, аби убезпечити відвідувачів підземної частини споруд палацику «На Гірці», – сказали під час засідання представники робочої групи. – Спершу будівельники розберуть постамент богатиря, щоб зрозуміти спосіб його кріплення, а вже після того оберуть метод переміщення. Як варіант, розглянута ймовірність найняти спеціалізовану організацію, яка має досвід переміщення подібних споруд окремими фрагментами з подальшим скріпленням.

Крім того, в рамках робочої групи озвучили низку ідей, щодо модернізації чаші фонтану. Але це питання члени робочої групи повинні ще вивчити.

Нагадаємо, у парку імені Шевченка за грантові кошти ЄС розпочалося будівництво надбудови над підземеллям. «Стоматолога» мали дещо зсунути з його нинішнього місця, проте в управлінні культури зазначали, що скульптура в аварійному стані і може розсипатися. Тож на сайті Рівненської міської ради зареєстрували електронну петицію з проханням зберегти фонтан зі скульптурою Іллі Муромця, який у народі називають «пам’ятник Стоматологу». На сьогодні під нею підписалися 85 рівнян із 300 необхідних.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...