Тепер без недоторканності: парламент позбавив народних депутатів імунітету

Опубліковано: 03.09.2019. Автор: .

Тепер без недоторканності: парламент позбавив народних депутатів імунітету
Фото ілюстративне.

Те, що народні обранці обіцяли українцям впродовж останніх двох десятків років, нарешті стало реальністю. Сьогодні, ВРУ 9-го скликання позбавила себе недоторканності. За це рішення у другому читанні віддали свої голоси 373 нардепи. Не проголосували за цей проект закону усією фракцією лише депутати з «Опозиційної платформи «За життя». Закон має набути чинності з 1 січня наступного року.

Президент України Володимир Зеленський також прийшов на друге засідання Верховної Ради 9-го скликання та закликав депутатів проголосувати за зняття недоторканності.

Українські депутати винайшли вічний двигун політичного життя. Працює дуже просто. Спочатку кандидати в депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім народ забуває. На наступних виборах кандидатам знову є що обіцяти. Цьому гаджету час відправитися на звалище історії. Я звертаюся до всіх депутатів. Просто зробіть те, що ви обіцяли, — зазначив Зеленський.

Перед голосуванням за цей законопроект кожна з депутатських фракцій мала змогу висловити своє бачення. Прогнозовано, представники «Опозиційної платформи «За життя» виступили проти таких новацій, нагадавши Президенту про необхідність зняти імунітет з нього та із суддів, аби усі були у рівних умовах. А ще висловили своє побоювання, що разом із зняттям депутатської недоторканності може розпочатися переслідування народних обранців за їх політичні переконання.

Тепер без недоторканності: парламент позбавив народних депутатів імунітету

П’ятий президент України, а нині глава фракції «Європейська солідарність» Петро Порошенко, який спочатку виступав проти такого кроку, нині кардинально змінив свою позицію. Порошенко зазначив, що його фракція голосуватиме за цей законопроект, оскільки того вимагає українське суспільство. І додав, пишається тим фактом, що саме він вніс цей законопроект у парламент попереднього скликання, коли був на посту Президента України.

Нагадаємо, законопроект, за який сьогодні проголосували народні обранці у другому читанні, пропонує виключити зі статті 80-ї Конституції України положення, яке гарантує парламентарям депутатську недоторканність і неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності без належної згоди Верховної Ради. Спочатку Конституційний суд України визнав цей законопроект конституційним. А в ніч на 30 серпнядепутати ВРУ проголосували про внесення змін до статті 80 Конституції у першому читанні. За це віддали свої голоси 363 народні депутати.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...