Ті, що застрягли в Середньовіччі: наш кореспондент поспілкувався із сім’єю, яка не уявляє свого життя без лицарської атрибутики

Опубліковано: 06.09.2019. Автор: . Львівська область

Ті, що застрягли в Середньовіччі: наш кореспондент поспілкувався із сім’єю, яка не уявляє свого життя без лицарської атрибутики

Гадаєте, часи, коли турніри мужніх лицарів у блискучих обладунках були буденністю, а честь дами, кохання – не лише порожніми словами, давно минули? Вважаєте, сьогодні про це можна хіба що в історичних романах прочитати чи подивитися у кіно? А от і ні! Виявляється, все ще є люди, які повертають лицарську епоху з небуття. 31-річний львів’янин Ярема Іванців – один із таких невиправних романтиків.

Ярема Іванців – реконструктор і голова військово-історичного загону «Чорна Галич», туристичний менеджер за освітою. Разом з дружиною Марічкою чоловік настільки захопився історією Середньовіччя, що жодного разу не упускає моменту з сім’єю пожити в умовах, в яких жили наші предки пів тисячоліття тому. Пригадує, що дух Середньовіччя вабив його ще з підліткового віку.

Тоді це більше нагадувало рольовий рух, хобі, ігри, цікаве проведення часу, – розповідає «Західному аргументу» чоловік. – Спочатку все було на рівні аматорства. А потім переросло в щось більше – ми з друзями створили свій клуб і почали їздити по фестивалях. Найбільше мене цікавить саме епоха Середньовіччя. Причому нашого, українського. Адже про подвиги Карла Великого, наприклад, ми знаємо багато, але в цей час і на наших землях жили люди. А серед них були видатні особистості, існував свій уклад життя, традиції, звичаї тощо. От я і вирішив вивчати це більш досконало і, так би мовити, випробовувати на собі.

Ті, що застрягли в Середньовіччі: наш кореспондент поспілкувався із сім’єю, яка не уявляє свого життя без лицарської атрибутикиПан Іванців настільки захопився Середньовіччям, що навіть власне весілля із Марічкою Скоп (дочкою відомого українського мистецтвознавця, художника-реставратора, поета і музиканта, викладача Львівської академії мистецтв Лева Скопа) вирішив провести у середньовічному стилі.

Марічка теж творча особистість. Тому з її боку не було жодних заперечень, – продовжує чоловік. – Це було в 2013 році на фестивалі «Ту Стань» у селі Урич Сколівського району. – Ми були у середньовічному вбранні. Я – в лицарських обладунках, так само були одягнені і наші гості. Зізнатися, було дуже романтично – вночі, при свічках, нас і гостей зустрічали в імпровізованій фортеці. Всіх пригощали солодощами, згідно з середньовічною традицією…

Зараз в сім’ї підростають три дочки – п’ятирічна Ярина, трирічна Юнона і Меланія, якій виповнилося 1,3 року. Своїх дітей Марія і Ярема теж з пелюшок привчають до історії.

Вперше Ярина з нами поїхала на фестиваль, коли їй було три тижні, – каже наш співрозмовник. – Зараз діти просто не уявляють собі життя без цих поїздок, реконструкцій, лицарських боїв і т.д. Ми кожні вихідні кудись їздимо. З квітня до жовтня, поки тепло.

Ярема та Марія намагаються якомога точніше передавати побут тієї епохи. Відтворюють одяг, зброю, кухню, ремонт та інші речі, якими користувалися українці в Середньовіччі.

Марічка сама шиє одяг. В ескізах спирається на старовинні ікони та картини. Дещо знаходять в музеях. Ярема також любить відтворювати обладунки середньовічних лицарів, спорядження і зброю.

Тканини, звичайно, купуємо сучасні, – каже Ярема. – Але намагаємося надавати перевагу натуральним, такі, як носили 500 років тому, – льон, шерсть, шовк, бавовну. І якщо раніше шили тільки вручну, зараз іноді доводиться строчити і на машинці.

Що стосується їжі, то тут у Іванцівих теж є свої певні правила – їдять за дерев’яними столами, сидячи на лавках. А їжу готують в казані на вогнищі.

Ті, що застрягли в Середньовіччі: наш кореспондент поспілкувався із сім’єю, яка не уявляє свого життя без лицарської атрибутики

В основному їмо овочі, фрукти і каші, – каже Ярема. – Але ось картоплю і помідори не їмо – їх тоді на наших землях ще не було. Також їмо м’ясо, рибу, п’ємо узвар. Посуд теж автентичний – дерев’яний та глиняний. Одним словом, все має бути максимально наближене до того періоду.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...