Замах на ректора тернопільського вузу: з’явилися нові подробиці кривавих розбірок

Опубліковано: 07.09.2019. Автор: . Тернопільська область

Замах на ректора тернопільського вузу: з’явилися нові подробиці кривавих розбірок

Історія із замахом на ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого обростає все новими фактами. Місцеве видання «Тернополяни» повідомляє,  що ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий разом зі своєю дружиною після замаху досі у лікарні. Стан обох важкий, вони перебувають під цілодобовим наглядом медиків та охороною.

Крім ампутованої кисті, як раніше писали місцеві журналісти, у ректора також численні осколкові поранення тіла, вибухова травма. Його вже прооперували. У результаті потужного вибуху у дружини Андрія Крисоватого сильно постраждали очі – одне медикам врятуватися не вдалося, за інше все ще борються.

Медики на сьогоднішній не назвали конкретних діагнозів подружжя, однак їх стан залишається стабільно важким. Поліція своєю чергою розглядає відразу кілька версій замаху, серед яких бізнес-інтереси і професійна діяльність ректора місцевого вузу.

Нагадаємо, вибух прогримів вранці 4 вересня під Тернополем в селі Петрики. Пакет з невідомим вмістом розірвався близько 7:45 ранку у дворі ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого.  Поряд із вибухівкою знайшли від руки написану записку, у якій на латині писали : «Пам’ятай про смерть». Сусіди кажуть, що дружина просила пана Андрія не підходити до пакунку, передчувала те, що всередині — небезпека, однак ректор не чув її слів і пристрій здетонував, завдавши обом важких тілесних ушкоджень.

Андрій Ігорович Крисоватий – український вчений, економіст, доктор економічних наук. Ректор Тернопільського національного економічного університету з квітня 2013 року. Має нагороди від Кабінету Міністрів України та Тернопільської міської ради, стажувався і працював за кордоном – в Австрії і Болгарії.  Є автором і співавтором понад 90 наукових праць, з яких дві монографії, навчальні посібники і статті в спеціалізованих наукових виданнях.

Відповідно до офіційної біографії відсутні дані про підприємницьку діяльність пана Крисоватого або його робота в комерційних структурах.

Однак не раз опинявся в епіцентрі скандалу через фінансові оборудки в ТНЕУ. Наприклад, у 2018 році пан Крисоватий отримав найбільшу заробітну плату серед ректорів тернопільських вищих навчальних закладів, а саме 1 млн. 317 тис. 349 грн.  Цікавим є фактом, що кожного року у зв’язку з тим, що набір вступників в Тернопільський національний економічний університет зменшується кожного року скорочують викладачів та технічний персонал університету, врізають розмір заробітних плат. Однак це не заважає ректору збільшити собі зарплату порівняно з 2017 роком в два рази, оскільки в 2017 році він отримав зарплату в сумі 677802 грн., пише видання Громадський інформаційний портал.

Окрім того, за інформацією, отриманою від працівників ТНЕУ, з метою економії бюджетних коштів на опалювальний сезон в університеті працівників добровільно-примусово відправляють на два тижні у відпустки за власний рахунок, а після того як термін відпустки закінчується, надають вказівку, щоб працівники писали заяви на два тижні за рахунок щорічної відпустки.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...