«Катували струмом і не давали спати»: звільнений з полону рівнянин Микола Карпюк розповів про тортури в Росії

Опубліковано: 10.09.2019. Автор: . Рівненська область

«Катували струмом і не давали спати»: звільнений з полону рівнянин Микола Карпюк розповів про тортури в Росії

Один з лідерів УНА-УНСО та заступник керівника партії «Правий сектор» рівнянин Микола Карпюк, перебуваючи в ізоляторі тимчасового тримання у Владикавказі, письмово визнав свою провину. Чому він це зробив, стало відомо лише після обміну полоненими, який відбувся 7 вересня цього року.

В інтерв’ю колегам видання ВВС Україна пан Карпюк розповів, що одразу після його затримання в РФ в ізоляторі тимчасового тримання №1 Владикавказа, до нього почали застосовувати тортури електричним струмом. Однак, як каже Микола  Карпюк, не це змусило його підписати зізнання.

З 21 по 25 березня кожен вечір вивозили мене на допити, під час яких застосовували електричний струм. Більше того, кілька діб навмисно не давали спати. Тримали в кімнаті для допитів метр на метр, що була зварена із металевих решіток. Там можна було сидіти або стояти, але заплющувати очі не дозволяли. На п’ятий день мене повезли на тортури. Старший серед них, його звали Максим, сказав мені: «Миколо, сьогодні ми з тобою нічого робити не будемо. Бо ти якийсь мазохіст». А після цього він розповів мені, що мають план викрадення мого сина Тараса, якому на той час не було і дев’яти років.

За словами Карпюка, тюремники повідомили, де навчається його син, а після цього змалювали перспективи того, що вони із ним зроблять.

Ми знімемо з тебе пов’язку і будемо із ним робити те саме, що робили із тобою, – продовжує пан Карпюк. – А ще виманимо твою дружину Олену сюди під приводом, що потрібно забрати твій труп.

Саме побоювання за безпеку своєї сім’ї  і змусили Миколу Карпюка підписати усе, що від нього вимагали. Після цього, пригадує колишній бранець Кремля, його залишили у спокої. Хоча, кожного вечора він чув, як з когось нового там вибивали свідчення струмом.

До січня 2015 року мене утримували в ІТТ-1 Владикавказа. Кожного вечора там вивозили якогось бідолаху на тортури. Їхали автозаком 10-15 хвилин, а потім заводили в якесь приміщення на четвертому поверсі. Там, до відповідних частин тіла прикріплювали клеми і пускали струм. А перед тим, як виводили з ізолятора, на голову одягали поліетиленовий пакет і замотували його на шиї скотчем. Цей скрегіт скотча – це просто жах. Пам’ятаю, як після тортур якийсь затриманий благав дати йому поспати, а йому кричали: «На коліна, сука! Не спати!» Чути це було найважче, – зізнається пан Карпюк і додає, що відпочити він зміг лише тоді, коли його перевели до СІЗО Владикавказу.

Попри письмові зізнання, Микола Карпюк каже, що попередив слідчого – на суді буде говорити лише правду. Каже, неправдиві свідчення дав лише для того, аби його сім’ю не зачіпали.

Коли слідство добігало кінця, я сказав одному з офіцерів ФСБ, що вони дотримали свого слова і не зачіпали мою сім’ю, а я дотримав свого слова і підписав, все, що вони вимагали. Після цього я вільна людина і на суді говоритиму лише правду.

Пан Карпюк розповів, що затримали його в березні 2014 року в Брянській області РФ. За його словами, тоді він їхав на зустріч із оточенням президента Володимира Путіна, а таке рішення було прийняте у зв’язку з початком російської агресії в Україні.

Нагадаємо, у травні 2016 року суд міста Грозний засудив Миколу Карпюка до 22,5 років позбавлення волі за звинуваченням в участі у Першій чеченській війні 1995 року на боці чеченських повстанців. Усі звинувачення пан Карпюк категорично заперечував.

7 вересня, відбувcя процес обміну полоненими між Україною та Росією. Окрім полонених моряків, в Україну повернулися Олег Сенцов, Роман Сущенко, Євгеній Панов, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Павло Гриб, Алексій Сизонович, Володимир Балух, Артур Панов та Едем Бекіров.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...