У соборі святого Юра у Львові виставлять для поклоніння Пояс, який сплела сама Богородиця

Опубліковано: 10.09.2019. Автор: . Львівська область

У соборі святого Юра у Львові виставлять для поклоніння Пояс, який сплела сама Богородиця

13 вересня християни вшановують Положення чесного Пояса Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди в Архикатедральному соборі святого Юра виставлять для почитання унікальну реліквію – частину Поясу Пресвятої Богородиці. Про це йдеться на сторінці храму у Facebook.

В Архикатедральному соборі святого Юра буде виставлений мощовик, в якому зберігається унікальна реліквій – частинка Поясу Пресвятої Богородиці. Не знехтуймо можливістю вклонитися святині, просити Богородицю про заступництво у духовних та щоденних потребах нашого життя, – йдеться у повідомленні.

Пояс Пресвятої Богородиці – святиня, річ, яка належала Діві Марії. Його виткала з верблюжої вовни Сама Божа Матір. Після Успіння Пресвятої Богородиці святиня зберігалася в апостола Фоми. Він не був присутній під час поховання Пресвятої Діви й прийшов у Єрусалим лише через три дні. Коли апостоли відкрили гробницю Богородиці, щоб Фома міг попрощатися з Нею – виявили її порожньою. Залишився лише одяг, в якому була похована Пречиста. На третій день Пресвята Діва явилася апостолам і втішила їх словами: «Радійте! Бо Я з вами на всі дні».  Згідно з повір’ям до цього дня Вона явилася Фомі й з небес кинула йому Свій Пояс.

Святиня до кінця IX – початку X ст. зберігалася в золотому ковчезі, який вперше відкрили з благословення Патріарха, для дружини імператора Лева Мудрого, Зої, яка була біснуватою. Після тривалих молитов імператору було видіння, в якому він дізнався, що його дружина може зцілитися, якщо прикласти до її тіла Пояс Богородиці. Так і сталося. На пам’ятку про цю подію встановили свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці.

У X столітті Пояс розрізали на частини і передали їх в обителі Болгарії, Грузії, Росії, Кіпру та на Святу Гору Афон, в монастир Ватопед.

Оскільки мощей Пресвятої Богородиці немає, то Пояс, як і її Риза, залишилися на згадку та як доказ того, що вона жила на землі.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...