Більше не агресор? В ЗМІ з’явилася інформація, що Зеленський призупинив розірвання угод з РФ та СНД, яке розпочав Порошенко

Опубліковано: 11.09.2019. Автор: .

Більше не агресор? В ЗМІ з’явилися інформація, що Зеленський призупинив розірвання угоди з РФ та СНД, які розпочав Порошенко

Київ призупинив процес розірвання двосторонніх угод з Росією, ініційованих за Петра Порошенка. Та ж ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких є Україна в рамках СНД, пише російське видання «Коммерсантъ» з посиланням на дипломатів у МЗС РФ.

Так, у російському відомстві заявили, що Київ перестав надсилати в Москву повідомлення про розірвання угод з РФ, хоча цей процес був запущений в односторонньому порядку в 2014 році. Серед розірваних Києвом документів – Договір про дружбу і партнерство між РФ і Україною.

Загалом двостороння договірно-правова база нараховує близько 400 документів. У 2018 році тодішній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що було “вбито” в односторонньому порядку 48 міжнародних угод і очікувалося розірвання ще 40-ка.

У МЗС РФ відзначили, що з того часу жодну угоду ніхто не розірвав, а число розірваних документів не збігається з названим Клімкіним. У російському переліку – 49 двосторонніх договорів, з них 30 є міжурядовими. Серед них пакет з чотирьох угод, які стосуються статусу і умов перебування Чорноморського флоту РФ на території України. За даними російського МЗС, ці договори були розірвані Москвою через анексії Криму.

У зазначеному списку 13 міжвідомчих угод вже не діють, в тому числі протокол про співпрацю між ФСБ РФ і СБУ, прикордонної служби та Мін’юстом обох країн. Ще дев’ять втратили чинність документів стосуються міжрегіонального співробітництва між областями та містами РФ і України.

У російському відомстві додали, що є також угоди з невизначеним статусом. Наприклад, міжурядову угоду про обмін інформацією про переносні зенітні ракетні комплекси типу “Ігла” і “Стріла” або про співпрацю у сфері молодіжної політики. У першому випадку Київ не вказав дату розірвання договору, а в другому – “неналежним чином” оформив повідомлення про втрату чинності документа.

За даними видання, подібна ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких Україна є в рамках Співдружності Незалежних Держав. У виконкомі СНД повідомили, що в період з 2014 по 2019 роки Київ вийшов з 19 угод, але все це ініціатива колишнього уряду України.

У МЗС Росії вважають, що пауза з денонсацією договорів може бути пов’язана із зайнятістю нового уряду кадровою політикою.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...