Щепа вже за кілька років зробить місто Рівне незалежним від Росії

Опубліковано: 11.09.2019. Автор: . Рівненська область

Щепа вже за кілька років зробить місто Рівне незалежним від Росії
Фото ілюстративне.

Стрімке подорожчання газу та підвищення цін на енергоносії все більше українців ставлять на межу виживання. Через це кожен новий опалювальний сезон середньостатистична сім’я чекає з острахом, оскільки вже давно вимушена віддавати за комунальні послуги левову частину своїх доходів. І чим далі, тим ситуація тільки погіршується. Комунальні борги, які в цілому по Україні вже обраховуються десятками мільярдів гривень, змусили керівництво країни задуматися над шляхами вирішення проблеми. Вихід таки знайшли – це відновлювана енергетика. Згідно з Національним планом дій, Україна зобов’язалася перейти на 11% відновлювальних джерел енергії вже до наступного року. І Рівне не виняток. Підтвердженням цьому стала вчорашня Міжнародна конференція за участю як вітчизняних, так і закордонних експертів.

Одним із доповідачів був заступник керівника Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження України Юрій Шафаренко. На думку чиновника, попри відносно повільні темпи переходу на відновлювальні джерела енергії, з кожним роком потенціал України у цьому напрямку зростає.

А це – перспектива позбутися болісної газової залежності, яку зовнішні сили, зокрема Росія, використовують для впливу на Україну вже десятки років, – сказав він. – Ми маємо надпотужний потенціал, тому що Україна – аграрна держава. Тільки за рахунок вирощування енергетичних культур та відходів від сільгоспкультур ми можемо замістити близько 30 мільярдів метрів кубічних газу. Тобто з країни-імпортера природного газу ми можемо стати країною експортером.

Варто зазначити, що відновлювальні джерела енергії вже давно використовують у Нідерландах. І це навіть попри те, що у них вартість кубометра природного газу в п’ять разів нижча, ніж в Україні.

Однак закордонні експерти в один голос запевняють: альтернативні види палива більш вигідніші, а твердопаливні котли – екологічно чисті та не забруднюють повітря. І в цьому їх основні переваги.

Старший експерт з біоенергетики та економіки з Нідерландів Кейс Квант зазначив, що для його країни дуже важливо використовувати відновлювані джерела енергії, оскільки це допоможе запобігти зміні клімату.

Використання біомаси – є одним із таких джерел, – сказав пан Квант. – Вже розроблені технології чистого використання цієї біомаси, які будуть надавати найнижчий рівень викидів. Ми вже маємо кілька проектів і презентуємо їх тут.

А професор нідерландського університету Вагенінгена Вольтер Ельберсен наголосив:

Щепа вже за кілька років зробить місто Рівне незалежним від Росії

На Рівненщині значно більше лісів, ніж по всій Україні. Це означає, що тут є великий потенціал для спалювання відходів деревини. Окрім того, це чиста енергія, бо деревину дуже легко перетворювати в енергію і вона не шкодить навколишньому середовищу.

Закордонних партнерів Рівне зацікавило ще й тим, що наше місто єдине, де приватний інвестор погодився без допомоги міського бюджету реконструювати котельні. Це означає, що новітні твердопаливні котли встановлять поряд із теперішніми газовими.

Вони підтримають баланс системи в разі сильних морозів. А у разі виникнення будь-яких сумнівів щодо екологічності біогенерації, спалювання щепи зупинять і перейдуть на газ. Поки не будуть оприлюднені результатів замірів повітря.

Щепа вже за кілька років зробить місто Рівне незалежним від Росії

До 2022 року ми хочемо зменшити до 30% споживання газу, – сказав засновник Групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн. – Рівне стане стандартним європейським містом, яке матиме такий самий енергобаланс, як і інші подібні міста на Заході. Сьогодні наша робота не на стільки ефективна, як того хотілося б. Лакмусовим папірцем цього є рівненські тарифи. А як їх зменшити без інвестицій? Тому домовились, що інвестуємо близько 10 млн. євро в реконструкцію чотирьох об’єктів і міська влада підтримає це на сесії. А голландці забезпечать повністю технологію роботи об’єктів і їх екологічну безпеку.

«За» перехід на альтернативне паливо і міський голова Рівного. Це й не дивно, адже місто на це не витратить жодної копійки. Ба, більше, в майбутньому планують навіть заробляти на цьому.

Всі, хто може, переходять на альтернативне паливо. Для Рівного просто гріх цього не робити. І логістично, і політично, і екологічно, тому що сучасні котли дозволяють добувати теплову енергію без будь-якого навантаження на зовнішнє природнє середовище, – сказав у ході конференції міський голова Рівного Володимир Хомко. – Якщо ми переходимо на тверде паливо, фірма заробляє кошти, отримує прибутки, інвестує в нашу інфраструктуру, нормально утримує систему і цілий рік подає гарячу воду.

Результатом конференції стало підписання тристороннього меморандуму між міським головою Рівного, представниками нідерландської компанії та керівництвом групи компаній «Укртепло».

Щепа вже за кілька років зробить місто Рівне незалежним від Росії

У підсумку це має збільшити енергонезалежність міста та стабілізувати роботу сфери теплопостачання.

Наша команда успішно провела попередній опалювальний сезон. І це, навіть попри те, що він був одним з найважчих в історії України. Ми відремонтували кілометри мереж. Багато сил і ресурсів вклали в підготовку до нового опалювального сезону. Почали реалізовувати інвестиційну програму, у тому числі, встановлювати котли на біопаливі, робити комбіновані котельні, щоб не бути залежними від цін на імпортний газ. Переконаний, що це лише початок. Ми зможемо реалізувати наші плани та зробити багато корисного для рівнян, – прокоментував результати директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський.

Зазначимо, що окрім підписаного меморандуму, вже у четвер, 12 вересня, депутати Рівнеради мають проголосувати за дозвіл на встановлення у місті твердопаливних котлів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...