Інформація про побори в садочках та школах Рівного розсмішила заступника міського голови Галину Кульчинську

Опубліковано: 12.09.2019. Автор: . Рівненська область

Інформація про побори в садочках та школах Рівного «розсмішила» заступника міського голови Галину Кульчинську
Галина Кульчинська.

Бурхливе обговорення на підвищених тонах спричинила заява представника громадської ради при Рівненській ОДА Василя Цинка. Чоловік сьогодні прийшов на сесію Рівненської міської ради, аби розповісти депутатам «про побори в школах та дитячих садочках міста».

Перед тим, як зачитати перед депутатами звернення громадської ради, адресоване міській раді та Президенту України Володимиру Зеленському, пан Цинко зізнався, що готували його майже рік.

Конституцією України гарантоване право на безкоштовну дошкільну та шкільну освіту. Попри це, в школах та дитячих садках міста процвітають побори, які збирають з батьків. При цьому досить часто купують за ці гроші речі, які дітям не потрібні. Ми вимагаємо від міської ради негайно припинити це ганебне явище і на наступній сесії передбачити достатню кількість коштів на фінансування міських закладів освіти. У протилежному випадку, змушені будемо звертатися до суду, аби притягнути до відповідальності винних осіб. Просимо також Президента України Володимира Зеленського навести у цій галузі порядок, – процитував звернення представник громадської ради при Рівненській ОДА.

Інформація про побори в садочках та школах Рівного «розсмішила» заступника міського голови Галину Кульчинську

Василь Цинко.

Також пан Цинко зазначив, що інформація про побори відома йому не з чуток. Мовляв, він особисто був присутній на зборах в одній зі шкіл Рівного, де з батьків вимагали здати по 350 гривень. Також він додав, що звертався і до міського, і до обласного управлінь освіти з проханням пояснити, на що саме ці гроші витрачаються. Однак, за словами Василя Цинка, відповіді він так і не отримав. І підсумував, що в деяких сусідніх із нами обласних центрах, таких як Тернопіль або Хмельницький вже кілька років тому заборонили збирати з батьків дітей гроші. То, мовляв, чому не можна зробити таке і у нас.

Вимагання поборів? Не смішіть мене! – апелювала на почуті звинувачення заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. – Ви говорите про гарантоване державою право на безкоштовну освіту, так от послухайте. В Рівному функціонує 36 дошкільних закладів, в яких навчаються 12 тисяч дітей. Працює там 1600 працівників. На утримання цих садочків щорічно з міського бюджету виділяється 242 мільйони гривень. 15 % з цих коштів – це комунальні платежі, а решта – зарплата працівників дошкільних закладів, яка невелика. А знаєте скільки дає держава? Нуль копійок! Ви наводите приклади інших міст. Так от у нас співвідношення фінансування міського бюджету і батьків у садочках 50 на 50. А в інших містах батьки вимушені доплачувати де 60, а де і всі 70%. Тепер щодо шкіл міста. Їх утримання щороку обходиться в 448 мільйонів гривень. З них – 300 мільйонів дає держава, а решта змушені виділяти з міського бюджету, хоча це зовсім не повноваження органів місцевого самоврядування.

За словами пані Кульчинської, усі кошти, які збираються на придбання тих чи інших речей в дитячі садки та школи, – це виключно ініціатива батьківського комітету і адміністрація закладу до цих грошей не має жодного відношення.

Більше того, усе, що придбане, одразу ставиться на баланс навчального закладу.

Усі батьки в місті знають мою принципову позицію щодо можливих проявів вимагання грошей з батьків у навчальних закладах міста. Я вже неодноразово говорила, якщо буде підтверджений такий факт, завідуючу садочка або директора школи одразу звільнимо з роботи. Однак жодного такого звернення до мене не надходило, – підсумувала пані Кульчинська.

Варто зазначити, що персона Василя Цинка рівнянам добре відома. Попри  мізерну підтримку населення, він кожні вибори продовжує балотуватися на посаду міського голови. Знають цього пенсіонера і в різних судах, де він є досить частим гостем. То пан Цинко вимагав від колишнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка знизити тарифи на комунальні послуги, то від Росії – списати газові борги України за рахунок знецінених вкладів колишнього «Ощадбанку». Чим ці історії закінчилися – усім добре відомо.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...