«Люди дихають димом, а вапно осідає на будинки»: мешканці села на Рівненщині потерпають від діяльності підприємств

Опубліковано: 12.09.2019. Автор: . Рівненська область

«Люди дихають димом, а вапно осідає на будинки»: мешканці села на Рівненщині потерпають від діяльності підприємств
Мешканці Нової Любомирки вимагають припинити екологічний геноцид.

Голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов на своїй сторінці у Facebook опублікував пост, який викликав жваве обговорення. У своєму дописі він просить підприємців громади припинити екологічний геноцид. Пан Шустов каже, що навколо села Нова Любомирка розташовані кілька заводів, які забруднюють повітря шкідливими викидами. Тож від цього страждають місцеві селяни. І додає – якщо раніше ці підприємства працювали лише вночі, останні два тижні – цілодобово.

Це вапняно-силікатний, чотири асфальтних заводи і підприємство, яке виробляє деревне вугілля, – пояснює кореспонденту «Західного аргументу» голова ОТГ Микола Шустов. – Коли вони працюють, всі будинки, вікна, автомобілі навколо – у вапняному нальоті, в пилюці, люди цим дихають. Я як голова ОТГ звертався до директора вапняного заводу. Він пояснив, що там застарілі фільтри. Я домовився про встановлення нових від німецької фірми, але потрібне було «добро» від власника підприємства на проплату. Однак відповіді немає досі. А ми і далі вимушені цим дихати.

«Люди дихають димом, а вапно осідає на будинки»: мешканці села на Рівненщині потерпають від діяльності підприємствМісцеві ж кажуть, що через діяльність підприємств люди почали масово хворіти. Зросла і кількість тих, у кого медики діагностували онкологію.

У селі немає ні жодної людини, яка б не кашляла, – розповіла колегам з обласного видання «Рівне вечірнє» жителька Нової Любомирки Валентина Бугайчук. – І це не інфекційні захворювання, а алергічні реакції на пил. Раніше силікатний завод працював на газу, тому пилу було менше. Зараз вони використовують дрова. Відтак і пилу, і викидів побільшало. А фільтрів немає. Викиди з вапняно-силікатного заводу викликають алергію, а от з асфальтного – онкозахворювання. Там виділяються такі смоли, які негативно впливають на всі органи. У нашому селі дуже багато хворих на рак. Люди помирають до 60 років.

Микола Шустов каже, що дав часу власникам підприємства до п’ятниці 6 вересня, аби вони припинили цей геноцид. Реакції не було жодної. Тож керівник ОТГ зібрав комісію із представників влади та контролюючих органів, звернулися і в обладміністрацію.

«Люди дихають димом, а вапно осідає на будинки»: мешканці села на Рівненщині потерпають від діяльності підприємств

Микола Шустов.

Коли проблема набула розголосу, усі підприємства припинили свою роботу, окрім вапняно-силікатного. З’ясувалося також, що асфальтні заводи взагалі не зверталися до департаменту екології та природних ресурсів за дозволами на викид забруднюючих речовин у повітря. Це підтвердив і директор профільного департаменту Анатолій Шуварський.

«Люди дихають димом, а вапно осідає на будинки»: мешканці села на Рівненщині потерпають від діяльності підприємств

З труби виходить пара, яка утворюється після випалювання силікатної цегли і будівельного вапна. А люди цим змушені дихати…

Попри тимчасове затишшя, проблемне питання досі залишається відкритим – Микола Шустов та усі селяни чекають на рішення ОДА щодо діяльності цих підприємств та результати перевірок. І продовжують цими викидами труїтися.

Фотографії з сайтів «UA: Рівне» та «Рівне вечірнє».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...