Україна подала клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама у справі «скіфського золота»

Опубліковано: 13.09.2019. Автор: .

Україна подала клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама у справі «скіфського золота»

Україна сьогодні, 13 вересня, заявила відвід головуючому судді Апеляційного суду Амстердама, де розглядається справа про повернення колекції «скіфського золота». Про це йдеться на сайті Мін’юсту.

Міністерству юстиції стало відомо про існування обставин, які можуть свідчити про упередженість головуючого судді, який розглядає справу, що викликає сумнів у його об’єктивності. Виявилося, що суддя кілька років представляв інтереси російської компанії «Промнефтестрой», а значить де-факто – Російської Федерації, у справі проти «Юкоса». Під час цієї роботи він тісно співпрацював з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв у справі «скіфського золота». 6 вересня 2019 року представники України запропонували судді взяти самовідвід, а коли він відмовився, подали клопотання про відвід, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив повернути Україні експонати кримських музеїв. Предметом спору була колекція з 565 експонатів, наданих Амстердамському археологічному музею Аллард  Пірсона для виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі». Виставка проходила в 2014 році і завершилася після окупації Криму Російською Федерацією.

Згідно з українським законодавством, музейні об’єкти є частиною музейного фонду України, і Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться об’єкти з голландської виставки.

Кримські музеї наполягають на нерозривності колекцій і на тому, що експонати, вивезені з Криму до окупації його Росією, повинні повернутися в музеї, звідки вони були взяті. У зв’язку з цим в серпні 2017 року музеї окупованого Криму подали апеляційну скаргу на рішення окружного суду Амстердама. Рішення у справі очікується в 2020 році.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...