Переяславу-Хмельницькому Верховна Рада вирішила повернути історичну назву

Опубліковано: 18.09.2019. Автор: . Київська область

Переяславу Хмельницькому Верховна Рада вирішила повернути історичну назву

Сьогодні, 18 вересня, під час засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування Переяслава-Хмельницького в Переяслав. Про це повідомила прес-секретар глави партії «Слуга народу» Дмитра Разумкова Ольга Туній в Facebook.

Моєму рідному місту Переяславу повертають історичну назву! Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування Переяслава-Хмельницького на Переяслав. Сподіваюсь, Верховна Рада також підтримає цю пропозицію та відновить історичну справедливість! – написала Туній.

Переяслав-Хмельницький — місто обласного значення на сході Київської області, районний центр над річкою Трубіж, лівою притокою Дніпра. Це одне з найдавніших міст Русі — вперше згадується у 907, було столицею Переяславського князівства. Відстань до Києва — 85 кілометрів.

Немає єдиної версії і щодо походження назви міста. За однією з версій, назва походить від події, коли воїн князя Володимира переміг печенізького богатиря і «перейняв у них славу». За іншою — від чоловічого імені Преслав. Назва вживалася як Переяславль, тобто вказувала на те, що місто належало Переяславу або було засноване ним. У 1943 році, після звільнення міста від німецьких військ, на відзнаку Переяславської ради й великих заслуг Богдана Хмельницького місто перейменували на Переяслав-Хмельницький.

26 жовтня 2017 року в сесійній залі Переяслав-Хмельницької міської ради депутати проголосували за повернення історичної назви місту – Переяслав.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...