Україна може диктувати свої умови РФ у газових питаннях, – експерт

Опубліковано: 19.09.2019. Автор: .

Україна може диктувати свої умови РФ у газових питаннях, – експерт
Іван Надєїн.

Експерт з енергетичних питань Іван Надеїн прокоментував тристоронні газові перемовини між Україною, ЄС та РФ. Він заявив, що для РФ дійсно найвигіднішим є підписання саме однорічного контракту, адже через рік вони планують запускати Північний потік-2, а Україні вигідний більш тривалий договір.

Росіяни також проти максимальної імплементації європейських стандартів, за якими вони втратять певні важелі впливу. Україна своєю чергою, за словами експерта, бачить перспективу стати хабом між РФ та Європою і хоче перемістити точку збуту блакитного палива зі своїх західних кордонів на схід, пише Обозреватель.

Сьогодні є прямі контракти між РФ та ЄС, і Україна використовується виключно, як виконавець транспортування газу для «Газпрому», а ми хочемо стати повноцінним гравцем у цьому процесі, – сказав пан Надєїн. – Саме тому зараз мова йде про тристоронні перемовинах, і саме тому Україна починає відстоювати свою позицію. Після 2013 року зроблено дуже багато для зміцнення енергетичної незалежності, і тому Україна може диктувати свої умови російським колегам.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...