«Він був рішуче налаштований на війну»: про Олексія Белька, який хотів підірвати міст у Києві, розповів його товариш

Опубліковано: 19.09.2019. Автор: . Київська область

«Він був рішуче налаштований на війну»: про Олексія Белька, який хотів підірвати міст у Києві, розповів його товариш
Скрін із відео затримання Олексія Белька.

Другий день усі провідні ЗМІ України обговорюють вчорашній інцидент із мостом метро у Києві, який погрожував підірвати учасник АТО, кримчанин Олексій Белько. Після затримання чоловіка, правоохоронці спочатку говорили про політичні мотиви, однак потім все «списали» на сімейні проблеми – мовляв, Олексію зрадила дівчина от нерви й не витримали. Так це чи ні, має встановити слідство. Тим часом, ким є Олексій Белько насправді, у Facebook написав його товариш, ветеран АТО та актор, Роман Семисал.

Олексій Белько… мій товариш.  Нас мобілізували в один день. Я помітив його одразу в Деснянському військкоматі, бо він прийшов в камуфляжі з двома прапорами на рукавах – українським і татарським. Він помітив мій погляд і сказав, що воюватиме ще й за татар, раз вони в Криму за себе не воювали.

Він мені одразу сподобався. Він був рішуче налаштований на війну, багато не говорив, сказав, що служив у морській піхоті і тепер хоче бути снайпером. Запитав мене, чи не хочу я працювати з ним в снайперській парі. Я теж сподобався Олексієві, бо, по-перше – сказав, що у нього гарна дружина (досі пам’ятаю, як вони цілувались перед відправкою), а по-друге, з усього вагона не пиячили тільки двоє – Олексій і я…

На Яворівському полігоні, де нас готували до фронту як гранатометників, Олексій дізнався, що десь поруч тренуються десантники, вийшов на потрібних людей і через кілька днів його забрали в десантуру. Він був радий і гордий через це. Ми обнялись і побажали один одному удачі на фронті…

Я телефонував йому кілька разів і в АТО, і після демобілізації, але безрезультатно . Пару років тому надибав на його сторінку у ФБ, зрозумів, що Олексій живий, здоровий, порадів за нього, але так і зв’язався з ним…

А годину тому дізнався, що стрілець на мосту – це він…

Я не знав іще, які вимоги він висував, але здогадувався. Потім прочитав, що Олексій вимагає від нової влади припинити капітуляцію на Донбасі…

Я не схвалюю його вчинку, але на сто відсотків поділяю його позицію: те, що робить теперішня влада – відведення військ, формула Штайнмайєра, ганебний обмін полоненими, розмови про потепління стосунків з РФ, припинення співпраці з американськими військовими інструкторами – це капітуляція!

Не за це Олексій наражав себе на смерть на війні. Я його не виправдовую, але розумію його відчай і біль. Біль солдата, якого зраджує Батьківщина, – написав Семисал.

Під цим дописом розгорілася бурхлива дискусія. Користувачі соцмережі обговорюють, ким же є насправді «столичний терорист» – героєм чи злочинцем?

«Доведений до відчаю владою!», «Це був крик душі! Людина не знала, як ще виразити свій біль! А ви нічого так і не зрозуміли! Де вже вам! Я його не виправдовую, але зрозуміти можу!», «Ну просто геніально…. бідненький, такий весь доведений до відчаю, що влаштував таке…  а якби почав стріляти і поклав масу мирних людей? Все одно «патріот доведений до відчаю»? Капець просто!», – пишуть у коментарях.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...