Гості, які приїхали до Рівного з різних міст України, не приховували – на «Рівнеоблводоканалі» їм було на що подивитися і чому повчитися

Опубліковано: 20.09.2019. Автор: . Рівненська область

Гості, які приїхали до Рівного з різних міст України, не приховували – на «Рівнеоблводоканалі» їм було на що подивитися і чому повчитися

Як «зміцнювати місцеве самоврядування у сфері ЖКГ», вчилися на «Рівнеоблводоканалі».

Сьогодні, ближче до обіду, на обласному водопостачальному підприємстві було досить людно. Сюди завітали близько півсотні представників місцевого самоврядування з різних міст України. Серед них – чиновники різних рівнів, починаючи від керівників комунальних підприємств, начальників профільних управлінь і закінчуючи заступниками міських голів.

Варто зазначити, що така численна делегація приїхала на «Рівнеоблводоканал» не випадково. Сьогодні, на другий день засідання секції Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства, організатори демонстрували учасникам заходу передові технології, що вже успішно використовуються на місцевих підприємствах житлово-комунальної галузі.  А на обласному водопостачальному підприємстві гостям справді було на що подивитися.

Гості, які приїхали до Рівного з різних міст України, не приховували – на «Рівнеоблводоканалі» їм було на що подивитися і чому повчитися

Презентацію головний інженер підприємства Андрій Грухаль почав з геоінформаційної системи «Рівне» – комп’ютерної програми, яка містить усю інформацію про водопровідно-каналізаційні мережі міста і допомагає швидко виявляти пориви. Запроваджена вона на «Рівнеоблводоканалі» вже чотири роки і за цей час досить успішно зарекомендувала себе. Свого часу до Рівного навіть білоруси приїжджали, аби перейняти цей досвід.

«Рівнеоблводоканал» – перше водопостачальне підприємство в Україні, яке запровадило цю систему, – каже пан Грухаль. – Завдяки їй наші працівники, за потреби, можуть оперативно і швидко зорієнтуватися, який саме водопровід і якого діаметру пролягає на тій чи іншій ділянці вулиці. Крім того, завдяки їй можна прорахувати, скільки і які саме будинки потрібно тимчасово відключити від водопостачання на період проведення ремонтних робіт. Відтак, можемо про аварійні відключення завчасно попередити мешканців конкретних будинків. А виїжджаючи на ліквідацію пориву, аварійна бригада чітко знає, які деталі та якого діаметру потрібні для виконання робіт. Це суттєво зменшує час їх виконання. Раніше ж все робилося, так би мовити, наосліп.

Ще одне технологічне ноу-хау, яке зацікавило гостей, – установка направленого буріння «УНБ-40» білоруського виробництва. І хоч працівники підприємства використовують її у своїй роботі лише другий рік, вона вже продемонструвала, що може економити не лише час, а й кошти.

Завдяки установці направленого буріння можна замінювати трубопроводи діаметром до 315 міліметрів та протяжністю до 120 метрів  без копання траншей, – продовжує розповідати головний інженер підприємства. – Окрім того, за допомогою «УНБ-40»  можна через невеликий пробурений отвір в асфальті прокладати нові ділянки трубопроводу. Працює вона разом із локаційною системою. Це дозволяє бачити напрямок руху прокольної головки, її глибину та траєкторію в ґрунті. А головне – залежно від  потреб може змінюватись у різних напрямках. Це суттєво економить час і кошти під час виконання таких робіт.

А на останок гостям продемонстрували роботу майстерні з ремонту насосного обладнання «Рівнеоблводоканалу», яка сертифікована ТОВ «Грундфос Україна» як сервісний центр. Завдяки цьому місцеві користувачі насосного обладнання цієї фірми мають повний спектр обслуговування тут на місці. А водопостачальне підприємство – додаткові заробітки.

Вчора нам  багато розповідали про напрацювання міста за останні роки у сфері ЖКГ, а сьогодні  ми їх побачили на власні очі.  Зізнатися, «Рівнеоблводоканал» приємно здивував, – ділиться враженнями начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міської державної адміністрації  Віра Радченко. До речі, в Рівному вона вперше.

Молодці, що запровадили ГІС – систему, адже вона знімає багато проблем, з якими досі стикаються працівники аналогічних підприємств в інших містах України. Словом, у вас є на що подивитися. А головне –  маєте досвід, який варто перейняти.

Зазначимо, що засідання секції Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства проводиться у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). А реалізує його Асоціація міст України за підтримки USAID.

За інформацією “Рівнеоблводоканалу“.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...