«Такий випадок один на 200 тисяч пологів»: львівський генетик розповів, що могло стати причиною появи сіамських близнюків у Чернівцях

Опубліковано: 30.09.2019. Автор: . Чернівецька область

«Такий випадок один на 200 тисяч пологів»: львівський генетик розповів, що могло стати причиною появи сіамських близнюків у Чернівцях
Фото ілюстративне.

Випадок, що стався в ніч на 28 вересня у пологовому будинку №2 у Чернівцях, здивував навіть досвідчених лікарів.  У жінки, яка була вагітна вперше, народилися дівчатка-сіамські близнюки. Діти мають дві голови, один тулуб і по одні парі рук та ніг. За словами медиків, породілля знала про цю патологію. Розповіли їй і про сумну статистику, пов’язану із такими генетичними відхиленнями. Проте вона твердо вирішила, що діти мають з’явитися на світ. Тож усі пропозиції дочасно перервати вагітність категоричною відкидала.

Породілля – з Чернівецької області. Про те, що плід розвивається ненормально і можливе народження дітей із патологією, жінка знала. Однак через власні переконання відмовилася переривати вагітність, – розповідають медики. – Протягом усієї вагітності вона була під наглядом лікарів. Народжувати мала у Києві, однак пологи почалися передчасно, на 34 тижні, тож кесарів розтин довелося робити у нас, в Чернівцях.

Стан близнюків неонатологи оцінили як важкий. Зараз діти у реанімації пологового будинку на штучній вентиляції легенів.

За однією теорією, народження сіамських близнюків трапляється через те, що зигота однояйцевих близнюків не зуміла повністю розділитися внаслідок занадто пізнього розділення, – розповідає «Західному аргументу» генетик однієї із приватних клінік Львова Андрій Сенчук. – За іншою — вона розпочала розділення надто рано і внаслідок невідомих причин зиготи склеїлися одна з одною. Тобто, однозначної відповіді, що є причиною такої патології, немає. Можливо, це якийсь генетичний збій, можливо – впливає навколишнє середовище, а ще може бути вживання якихось ліків під час вагітності.

За словами пана Сенчука, вірогідність народження сіамських близнюків становить приблизно один випадок на 200 тисяч пологів. А виживають такі немовлята ще рідше – лише у 5-25%. Значна частина сіамських близнюків помирають незабаром після народження або вже з’являються на світ мертвими. До речі, частіше сіамські близнюки саме жіночої статі.

До чернівецького випадку в Україні впродовж останніх 20 років було зафіксовано всього два народження сіамських близнюків. Перший – у 2002 році в місті Кропивницькому (тодішній Кіровограді). Там народилися дві дівчинки зі зрослими грудними клітками. Вони померли через два тижні.

Другий випадок – у Краматорську. Зі зрощеними грудними клітками дівчатка з’явилися на світ за допомогою кесаревого розтину в 41-річної жінки, яка вже мала двох дорослих дітей (19-річний син та 15-річна дочка). У кожного немовляти було окремо по дві руки, ноги, голови, окремі кишківники, нирки, але – спільна печінка на двох. Коли стан дітей почав різко погіршуватися, їх перевели в дитячу кардіохірургію Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. Гусака. Планувалася кардіохірургічна операція, але діти померли.

Попри невтішну вітчизняну статистику,  у світі є кілька випадків розділення сіамських близнюків, які потім щасливо дожили до дорослого віку. Наприклад, у Лондоні цього року близнючки Зайнаб і Джаннат Рахман відзначили своє 16-річчя. Вони народилися зрощеними в області грудей і мали одну печінку на двох. Про те, що немовлята розвиваються неправильно, їх мати Ніпе дізналася на одному з УЗД під час вагітності. Лікарі переконували її зробити аборт, але жінка виносила дітей і народила їх в 2002 році в одній з лондонських клінік. Разом з чоловіком Лютером погодилася на операцію з розділення, коли дітям виповнилося шість тижнів.

До речі, після розділення дівчаток Зайнаб, відчуваючи відсутність сестри поруч, стала неспокійною, відмовлялася від їжі і сну. Щоб заспокоїти дитину, медсестра поклала біля неї дзеркало.

«Такий випадок один на 200 тисяч пологів»: львівський генетик розповів, що могло стати причиною появи сіамських близнюків у Чернівцях

Нині дівчатка на відмінно вчаться в Лондоні. Зайнаб планує вступити у Кембридж для отримання професії педіатра, а Джаннат – в Оксфорд на адвоката.

А на Філіппінах 14-річна дівчинка Вероніка все життя прожила з паразитичним видом сіамського близнюка просто на грудях. Вона народилася з додатковими кінцівками, а також частиною несформованого торсу просто на передній частині тіла. Разом з дівчинкою ріс і паразитичний несформований близнюк. Згодом з грудей Вероніки стирчали зайві руки, а також частина тіла. Дівчинка навіть мила близнюка і стригла на руках нігті. За її словами, з паразитичного близнюка виділяється рідина, яка має запах екскрементів. Час від часу з’являються кров’янисті виділення.

«Такий випадок один на 200 тисяч пологів»: львівський генетик розповів, що могло стати причиною появи сіамських близнюків у Чернівцях

Лікарі кажуть, що видалити додаткові кінцівки можна за допомогою простої операції. Завдяки пожертвам місцевих мешканців та організаційній роботі чиновників Вероніка полетить до Таїланду, де її прооперують.

Що чекає чернівецьких дівчаток-близнючок, покаже час.  Наразі лікарі не поспішають робити жодних прогнозів. Кажуть, що спочатку мають повністю обстежити дітей і з’ясувати, які внутрішні органи у них одні на двох і чи можливо їх роз’єднати.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...