«Ніяких виборів під дулом кулеметів бути не може»: Зеленський про підписання «формули Штайнмайєра»

Опубліковано: 01.10.2019. Автор: .

«Ніяких виборів під дулом кулеметів бути не може»: Зеленський про підписання «формули Штайнмайєра»

Одразу після того, як у ЗМІ з’явилася інформація про підписання «формули Штайнмайєра» у Мінську, на Банковій Президент України Володимир Зеленський зібрав терміновий брифінг. Однак нічого конкретного глава держави не сказав. Лише запевнив, що ніякої капітуляції  і жодних виборів «під дулом кулеметів» на окупованих територіях не буде. А ще додав, що незабаром буде розроблений новий закон про особливий статус Донбасу.

Ми відповіли на лист пана Сайдік, що ми узгоджуємо текст «формули Штайнмайєра». Вона повинна бути імплементована в закон про «особливий статус», якого поки що немає, – заявив український Президент. – Було досягнуто домовленості про початок розведення військ. Всіх вітаю із цим. Дуже віримо в розведення військ у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені, і відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку.

А також пояснив, чому не слід боятися «страшилок» про «формулу Штайнмайєра»:

Що означає ця формула, це одне-два речення. Що це таке? Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також як закон про особливий статус Донбасу. Він почне діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. А також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулись за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...