Щоб рівняни не залишилися без тепла в домівках, керівництво «Рівнетеплоенерго» вдалося до безпрецедентного кроку

Опубліковано: 09.10.2019. Автор: . Рівненська область

Щоб рівняни не залишилися без тепла в домівках, керівництво «Рівнетеплоенерго» вдалося до безпрецедентного кроку
Іван Надєїн.

«Нафтогаз України» категорично відмовився виділити номінації за газ для «Рівнетеплоенерго», доки рівень розрахунків підприємства за блакитне паливо не перевищить 90%. Наразі він складає 89% – 118 млн гривень заборгували рівняни за тепло,  6 млн – підприємства та установи та 160 млн гривень винна держава за різницю у тарифах. Тож, щоб перевищити поріг розрахунків у 90%, інвестор «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн дав особисті гарантії на суму 30 млн грн. Лише після цього «Нафтогаз України» виділив номінації на газ для теплопостачального підприємства.

Ми були за крок до великих проблем. Їх поява – результат системної кризи у житлово-комунальному господарстві і безвідповідальності окремих споживачів, які не хочуть оплачувати рахунки. Тому ми вирішили піти на безпрецедентний крок – дякую банку МТБ, який швидко надав гарантії під мої депозити і взяв у заставу майнові права на сонячну електростанцію, щоб виконати нормативи Національного банку для покриття власних резервів. Але якщо ми хочемо, щоб житлово-комунальне господарство працювало, як годинник, потрібно кардинально змінювати галузь, – наголосив Іван Надєїн.

За його словами, передусім споживачі повинні платити за рахунками. По-друге, потрібно модернізувати котельні та мережі і зменшити частку газу завдяки використанню відновлюваних джерел енергії.

Ми пішли назустріч лікарням і вже розпочали опалювальний сезон, але там, де були котельні на біомасі. Дитячу обласну лікарню, запустили ще 3 жовтня, наступна на черзі – обласна лікарня. Чим більше у нас буде подібних котелень, тим менше ми залежатимемо від «Нафтогазу» і тим швидше зможемо розпочинати опалювальний сезон, – розповів інвестор «Рівнетеплоенерго».

Своєю чергою директор теплопостачального підприємства Олександр Корчинський підкреслив, що місто в останні роки не виділяє жодної гривні дотацій з місцевого бюджету на «Рівнетеплоенерго».

Подивіться, будь ласка, як працюють теплопостачальні підприємства в інших містах. Вінниця – 449 млн грн дотацій з міського бюджету за останні два з половиною роки, Львів – 343 млн грн, Одеса – 163 млн грн. А у Рівному – 0 грн. Місто вкладає ресурси в будівництво доріг, стадіону, розвиток інфраструктури, у той час, як ми самі працюємо, без жодних дотацій, – зазначив Олександр Корчинський.

Представники «Рівнетеплоенерго» переконані, що в ситуації, яка склалася, є два варіанти розвитку подій: або місцева влада дасть можливість зробити модернізацію котелень за кошти приватного капіталу, або найближчим часом Рівне буде змушене дотувати теплопостачальне підприємство на багатомільйонні суми, як це роблять інші обласні центри.

Нагадаємо, після зміни власника у жовтні 2018 року, теплопостачальне підприємство «Рівнетеплоенерго» оголосило про початок інвестиційної програми на суму близько 50 млн євро. Зокрема, підприємство планує встановити 30 котлів на біомасі, відповідно частина котелень стануть комбінованими – 60-70% тепла вироблятиметься за допомогою газу, а 30-40% – за допомогою деревної щепи. Крім того, на біомасі буде побудована теплоелектростанція.

Один із таких об’єктів – котельня з твердопаливним котлом на 8 МВт на вулиці Соборній розпочне працювати найближчими днями.

За інформацією «Рівнетеплоенерго».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...