В Україні хочуть скоротити кількість в’язниць

Опубліковано: 11.10.2019. Автор: .

В Україні хочуть скоротити кількість в’язниць
Денис Малюська.

Точних прогнозів міністр юстиції Денис  Малюська поки не надав, однак припускає, що, якщо починати роботу над втіленням проекту в 2020 році, Україні знадобиться іноземне фінансування, щоб побудувати нові місця утримання ув’язнених. Про це він повідомив в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, відомство планує відійти від принципу, за яким основним методом покарання злочинців є позбавлення волі.

Позбавляти свободи повинні лише невелику кількість людей, дуже обмежену. Тому що це, по-перше, неефективно, по-друге, дуже дорого. Людина, яка виходить із місць позбавлення волі, а вона не пристосована до життя, і скоює злочини знову. Тюремна система не виконує свою функцію, – заявив він.

Крім того, міністр навів у приклад досвід країн Європи, де до правопорушників застосовують покарання у вигляді програми корекції, часткову ізоляцію або обмеження пересування за допомогою електронного браслету.

Ключова реформа, яку ми задумали – ми будемо шукати фінансування, можливо, донорське, для того щоб побудувати декілька в’язниць за зразком тієї ж Норвегії, сучасні, зручні, ефективні в’язниці, які використовують трохи енергії, енергоефективні, де дійсно можна було б реально працювати з ув’язненими, які потребують ізоляції, – зазначив він.

За його даними, зараз в Україні більше ста в’язниць. Третину з них планується закрити і продати земельні ділянки, а вирученими коштами покрити базові витрати для будівництва нових закладів. Точних прогнозів Малюська не надав, однак припускає, що, якщо починати роботу над втіленням проекту в 2020 році, Україні знадобиться іноземне фінансування, щоб побудувати нові місця утримання ув’язнених.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...