У Зеленського хочуть скасувати податки на зарплату, але не для всіх

Опубліковано: 12.10.2019. Автор: .

У Зеленського хочуть скасувати податки на зарплату, але не для всіх
Фото ілюстративне.

Законопроект, у якому пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб, що утримується із зарплат, вже зареєстрований у Верховній Раді України. Щоправда, стосується він лише громадян, які не досягли 27-річного віку. Автор проекту закону – нардеп Олексій Кучер із фракції «Слуга народу» переконаний, що такий підхід держави стимулюватиме зайнятість молоді і зменшить трудову міграцію за кордон.

Також Олексій Кучер пропонує вказану категорію громадян звільнити від сплати ЄСВ. Передбачається, що за таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці. Для прикладу, у Польщі задля вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

До слова, у Польщі, коли приймалися відповідні зміни до оподаткування, були встановлені і граничні розміри доходу, до якого застосовується така пільга.

Втім, на думку пана Кучера, в наших реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг лише призведе до того, що населення свої справжні доходи ще більше ховатиме у тіні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...