«Повісток не було, а хлопців відловлювали на вулицях»: у тернопільському військкоматі розгорівся скандал

Опубліковано: 15.10.2019. Автор: . Тернопільська область

«Повісток не було, а хлопців відловлювали на вулицях»: у тернопільському військкоматі розгорівся скандал
Обурені батьки разом з адвокатами прийшли у військкомат, вимагаючи пояснень.

У Тернополі розгорівся скандал у зв’язку з тим, що через те, «люди в цивільному» доставили в місцевий військкомат близько 40 хлопців призовного (20-27 років) віку. Нагадаємо, що осінній призов в Україні стартував 1 жовтня – в ЗСУ, Держприкордонслужбу, Національну гвардію і Держслужбу транспорту планують закликати 15 200 чоловік.

Як повідомляють колеги із видання «20 хвилин» з посиланням на рідних і близьких потенційних призовників, хлопців до військкомату доставляли силою, а повістки до цього ніхто з них не отримував. Батьки одного з хлопців розповіли журналістам, що їхнього сина забрали до військкомату, коли він повертався додому із закладу, де відзначав своє 20-річчя.

Мого сина забрали в п’ятницю, коли він вийшов в магазин, – цитує видання Петра Березюка – батька іншого доставленого в військкомат. – Ми живемо в Козовій, синові вже 26 років і він не переховувався від служби в армії. Селище у нас невелике, всі один одного знають. Тарас не ухилявся і не ховався. Могли б просто прийти і вручити повістку по-людськи.

Обурені таким «запрошенням», батьки молодих людей викликали поліцію, представники якої заявили рідним, що хлопців «не затримали, а запросили». Деякі з родичів звернулися з цього приводу до адвокатів.

Своєю чергою, вийшов до присутніх під військкоматом заступник військового комісара, начальник відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військового комісаріату Петро Сирко.

Згідно з указом Президента, призову до військової служби підлягають придатні за станом здоров’я громадяни України віком від 20 до 27 років, – розповідає Петро Сирко. – Призовників оповіщають повістками через селищні ради, працівниками військового комісаріату та через житлово-експлуатаційні організації. Згідно закону, якщо повістка за якихось обставин не надійшла, громадяни України призовного віку мають самі з’явитися у військкомат у десятиденний термін з моменту указу президента про оголошення призову.

Тим часом рідні одного з хлопців – Степана Ситника – разом з адвокатом таки змогли забрати сина з військкомату. Він не став коментувати ситуацію, однак повідомив, що хлопців, які залишилися всередині, «люб’язно запрошували» в трьох місцях – в «Цибулині», «Алюрі» і на автовокзалі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...