Замість комуніста – апостол: Мін’юст через суд зобов’язав декомунізувати село на Львівщині

Опубліковано: 16.10.2019. Автор: . Львівська область

Замість комуніста – апостол: Мін’юст через суд зобов’язав декомунізувати село на Львівщині

Історія з перейменуванням півторатисячного села на Львівщині доволі нетипова. Це одне з двох сіл області, що підпали під закон про декомунізацію.

Міністерство юстиції через суд зобов’язало сільраду Андріївки Буського району (Львівська область) змінити назву села, оскільки зараз вона викликає асоціацію з дрібним комуністичним діячем, повідомляє zaxid.net.   У 2016 році село вже перейменовували на Мармузовичі – так, як воно називалося з часу заснування, тобто з 1630 року. Але місцеві депутати швидко повернули назву Андріївка, пояснюючи це тим, що вона асоціюється не з керівником машинно-тракторної станції Андрєєвим, а з апостолом Андрієм Первозванним.

Через кілька тижнів аналогічне рішення про повернення Мармузовичам назви Андріївка прийняли депутати Буської районної ради, які звернули до Львівської облради з проханням проголосувати за таке ж саме рішення. Однак в ЛОР це питання досі не розглянули.

Паралельно із цим на урядову гарячу лінію надійшло кілька скарг на сільську раду Андріївки за невиконання закону про декомунізацію. Через ці скарги Мін’юст звернувся до Українського інституту національної пам’яті, який у липні 2019 року склав офіційний висновок про те, що назва Андріївка пропагує комуністичний режим. Зважаючи на це, Мін’юст подав позов на сільраду з вимогою змінити назву і, як свідчить оприлюднене 15 жовтня рішення Львівського окружного адмінсуду, виграв цю справу.

Суддя Львівського окружного адмінсуду Роман Брильовський погодився з аргументами Мін’юсту і зобов’язав Андріївську сільраду змінити назву так, щоб вона відповідала закону про декомунізацію. Це рішення ще не набуло законної сили, оскільки сільрада Андріївки впродовж 30 днів ще може подати на нього апеляцію.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...