Місія ООН закликала Київ закрити сайт «Миротворець»

Опубліковано: 17.10.2019. Автор: .

Місія ООН закликала Київ закрити сайт «Миротворець»

Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Верховну Раду ініціювати закриття сайту «Миротворець». Відповідну заяву зробив заступник голови організації Бенджамін Моро на засіданні комітету ВРУ з питань свободи слова, повідомляють  Українські новини.

Я знову і знову нагадую один дуже відомий вам момент – це сайт «Миротворець».  Як ви знаєте, сайт містить особисті дані осіб, включаючи журналістів, що порушує національне законодавство та міжнародні норми. Ті особи, чиї дані розміщені на сайті, позначаються як терористи, сепаратисти і зрадники. Відкриття їхніх даних, своєю чергою, становить небезпеку для таких осіб, – заявив Моро.

Як приклад Моро навів вбивство Романа Джумаєва 16 вересня в Маріуполі. Нагадаємо, Джумаев воював на боці сепаратистів «ДНР», відверто розповідав про це в інтерв’ю і був внесений до бази сайту «Миротворець».

За словами Моро, вбивство стало можливим тому, що контакти цієї особи було опубліковано на сайті.

Розслідування цієї справи було відкрито, але жодного прогресу досі немає. Тож ми знову закликаємо членів парламенту ініціювати закриття цього сайту і довести це розслідування до завершення, – сказав заступник голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Центр «Миротворець», якому належить і сайт, — неурядова організація, що займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Створений навесні 2014 року в рамках роботи волонтерської групи «Народний тил» групою науковців та фахівців з питань дослідження цих злочинів. Завданням Центру є надання інформаційно-консультативної допомоги органам виконавчої влади з метою остаточного встановлення миру в Україні.

В своїй роботі особливу увагу Центр приділяє проявам терористичної та сепаратистської діяльності на території України. Джерелами інформації для роботи Центру є насамперед загальнодоступні матеріали, що розміщуються в мережі Інтернет, друкованих виданнях тощо. Завдяки роботі Центру протягом 2014 року на території України була ідентифікована і затримана значна кількість терористів, російських найманців, та представників сепаратистських рухів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...