Через спалах небезпечної інфекції в Ужгороді госпіталізували 15 студентів

Опубліковано: 24.10.2019. Автор: . Закарпатська область

Через спалах небезпечної інфекції в Ужгороді госпіталізували 15 студентів
Фото ілюстративне.

Медики підтвердили дифтерію у ще одного студента Ужгородського національного університету, інформує управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради. Він госпіталізований в обласну інфекційну лікарню. Окрім того, 22 жовтня госпіталізовано ще двох студентів, які контактували із хворим. Загалом під час профілактичного обстеження студентів, які контактували із хворими,  виявлено 12 носіїв токсигенного штаму збудника дифтерії. Таким чином, у місті захворіли 15 студентів. До цього дифтерію в Ужгороді фіксували 10 років тому.

Управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради спільно з Ужгородською міськрайонною філією ДУ «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» видали наказ «Про посилення настороженості щодо захворюваності на дифтерію у м.Ужгород», відповідно до якого розписані  дії медичного персоналу на випадок виявлення захворювання на дифтерію у населення.

У зв’язку із ситуацією, що склалася на сьогодні у місті, управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради ініціювало засідання міської протиепідемічної комісії. Воно має відбутися сьогодні, 24 жовтня. На ньому заплановано заслухати інформацію про епідситуацію із захворюваннями на дифтерію у місті, затвердити протиепідемічні заходи та план профілактичних заходів в осередку дифтерії з метою недопущення ускладнень епідситуації з дифтерії у місті.

Медики нагадують, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. Від дифтерії і правця діти мають отримати шість доз вакцини, у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років.

В Ужгороді безкоштовно вакцинуватися можна у свого сімейного лікаря в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, вакцини у місті достатньо, – кажуть в управлінні охорони здоров’я.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...