Вже не сепаратист: колишня мер Слов’янська виграла суд проти України

Опубліковано: 24.10.2019. Автор: . Донецька область

Вже не сепаратист: колишня мер Слов’янська виграла суд проти України

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Україну виплатити 3 600 євро колишній голові міста Слов’янська (Донецька область) Нелі Штепі. Про це йдеться в рішенні, опублікованому на сайті суду, передають Українські Новини. Штепі мають сплатити 2 600 євро за нематеріальний збиток і тисячу євро – судові витрати.

Згідно з рішенням суду, Україна має виплатити ці гроші протягом трьох місяців. Європейський суд визначив, що відносно Штепи було порушено дві статті Європейської конвенції з прав людини. Також суд повідомляє, що Штепа зажадала 8 650 євро як компенсацію за потенційну втрату заробітної плати.

Крім того, ексмер зажадала 30 000 євро як компенсацію за моральну шкоду, однак суд повважав такі вимоги необґрунтованими. Водночас Україна може оскаржити це рішення.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року ексмер Слов’янська Штепа була госпіталізована з інсультом. Також Штепа планувала знову балотуватися в мери Слов’янська.

Під час російської інтервенції в Україну і захоплення проросійськими сепаратистами та російськими диверсантами державних установ Слов’янська 12 квітня 2014 року Штепа фактично підтримала захоплення державних будівель бойовиками. У зв’язку з цим Донецьке обласне управління СБУ відкрило кримінальне провадження проти Нелі Штепи за сепаратизм.  11 липня 2014 року затримана, а 13 липня заарештована прокуратурою Харківської області.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...