В Україні визнаватимуть деякі документи, видані в ОРДЛО. Експерт пояснив, чим це ризиковано

Опубліковано: 25.10.2019. Автор: . ОРДЛО

В Україні визнаватимуть деякі документи, видані в ОРДЛО. Експерти пояснив, чим це ризиковано

Кабінет міністрів України прийняв рішення про визнання свідоцтв про народження і смерть, виданих на окупованій частині Донбасу. Передусім, слід зазначити, що ми тут не перші – у світі бували подібні випадки. Так, зокрема, Молдова визнає дипломи про середню та вищу освіту, які були видані на території невизнаного Придністров’я. Це було закладено у Віденському протоколі, підписаному сторонами в рамках переговорів між Кишиневом та Тирасполем. Однак для України подібне рішення має низку ризиків, повідомляє УНІАН.

Перший із них поляає у тому, що на території ОРДЛО зараз знаходиться значна кількість російських найманців, спецслужб тощо. І на території ОРДЛО також знаходяться бази українських паспортів тих, хто помер, виїхав або зник безвісти, відтак, за мертвих людей можна спокійно видавати потрібних російській окупаційній адміністрації персонажів, – говорить директор Інституту громадянського суспільства Віталій Кулик. – А наступним кроком стане питання виборів… Якщо Україна визнає свідоцтва ОРДЛО про народження і смерть, то відповідно визнає і документи про громадянство, тобто українські паспорти, які були видані до війни, які потім виявляться підробними або в якийсь інший спосіб отриманими.

Другий ризик пов’язаний із тим, на яких бланках будуть оформлені ці документи. ОРДЛО буде наголошувати на тому, що у них є так звані «герб», «гербові печатки» і бланки, де зазначені органи «ЛНР» і «ДНР». Саме такі документи, відповідно до рішення Кабміну, будуть визнаватися на території, підконтрольній Україні. І це означатиме, що це – перший крок до визнання цих окупаційних адміністрацій суб’єктом.

Довідки з «гербовими печатками» «Л/ДНР» не можуть бути визнаними в Україні, оскільки ми не визнаємо ту сторону як суб’єкт, – каже пан Кулик. – Це має бути чітко прописано, має бути виписана зрозуміла для громадян процедура отримання визнання документів, виданих в ОРДЛО. Та все одно я би не ризикував з такими експериментами – цей ризик може виявитися невиправданим.

Третій ризик – «Л/ДНР» завдяки такому рішенню Києва отримають можливість маніпулювати кількістю померлих. Адже тут ніхто не знає, скільки свідоцтв про смерть вони можуть намалювати, зате російська окупаційна влада зможе показувати, «скільки людей вбиває «київська хунта»». Крім того, «ЛНР» і «ДНР» ініціювали перепис населення на своїх територіях, і результати вони активно будуть використовувати для маніпуляцій, зокрема, для звинуваченні українців у геноциді чи ще у чомусь.

У разі народження дитини на території ОРДЛО Віталій Кулик бачить один вихід: батькам отримувати свідоцтво про народження встановленого зразка там, на окупованій території, а потім із ним приїжджати в Україну і тут його нострифікувати – отримати копію в українських органах влади, а саме в органах, які фіксують акти громадянського стану.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...