Монети, посуд та людські кості: в центрі Львова науковці розкопали рештки старовинного костелу

Опубліковано: 28.10.2019. Автор: . Львівська область

Монети, посуд та людські кості: в центрі Львова науковці розкопали рештки старовинного костелу

Днями у самісінькому центрі Львова під час капітального ремонту вулиці Корнякта комунальники наткнулися на цікаву знахідку – давнє склепіння та рештки мурованої затинькованої стіни. За попередніми припущеннями, це може бути крипта костелу при монастирі тринітаріїв, який існував тут до 1848 року. Тож ремонтні роботи нараз припинили і до вивчення залучили науковців.

Як повідомляє Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» на своїй сторінці у Facebook, про те, що це може бути крипта стародавнього костелу, свідчить і знахідка людських останків всередині приміщення.

Монети, посуд та людські кості: в центрі Львова науковці розкопали рештки старовинного костелу

Археолог НДЦ «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцар розповів колегам із «Гал-інфо», що дослідникам вдалось виявити елементи кахлю та частинки керамічного посуду. Більш того, серед супровідного матеріалу були монети різного періоду. Ймовірно, боратинки (мідні розмінні монети шеляги (чи соліди).  За його словами, можна зробити попередні припущення про те, що знахідка може бути криптою костелу Пресвятої Трійці при монастирі тринітаріїв, який існував тут з 1703-го до 1848 року. До того ж, всередині приміщення знайшли кілька костей, зокрема, частина людської черепної коробки, що свідчить на користь цієї версії. Наразі їх передали антропологам для отримання більш детальної інформації.

До слова, вулиця Корнякта названа на честь львівського заможного купця і мецената Костянтина Корнякта. Як вулиця вона сформувалась лише у другій половині ХІХ ст. Натомість до того тут була міська забудова. Зокрема, на місці нинішньої вулиці раніше стояв мурований монастир тринітаріїв, закладений 1703 року, у якому 1784 року відкрили Львівський університет. Будівля була зруйнована 1848 року, під час революційних подій.

Нагадаємо, під час ремонту в офісі музею «Територія Терору», що знаходиться по вулиці Шолом-Алейхема у Львові, виявили стародавні єврейські розписи на стінах.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...